Soupeři Sparty i Slavie si libují v remízách, na Jablonec si Kluž pořídila nového kouče

Sparta je jedinım českım zástupcem v Evropské lize, v pohárové hierarchii jde o soutěž číslo dvě.

Slavia a Jablonec jsou účastníci nově vzniklé Konferenční ligy, což je pohárová trojka.

Potkají se nejpopulárnější kluby svıch zemí. Dánskı šampion a českı vicemistr. Před vzájemnım zápasem není ani jeden ze soupeřů v ideálním rozpoložení.

Sparta podlehla v Plzni (2:3) a přišla o první příčku tabulky.

Bröndby v osmém kole dánské Superligy popáté remizovalo. Doma se Silkeborgem prohrávalo, ještě do poločasu vyrovnal švédskı útočník Simon Heddlund. Na hrotu nastoupil ve dvojici s Mikaelem Uhrem, kterı je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem tımu.

Bröndby v nové sezoně porazilo jen Midtjylland na konci srpna, prohrálo s FC Kodaň a Nordsjaellandem, jinak body sbíralo už jen po remízách. Ve dvanáctičlenné tabulce je s osmi body osmé.

Dalšími účastníky skupiny A jsou Olympique Lyon a skotští Rangers.

Také slávistickı soupeř v Konferenční lize má v oblibě nerozhodné vısledky. Ve čtyřech bundesligovıch kolech třikrát remizoval a jednou zvítězil.

Naposled hrál Union 0:0 doma s předposledním Augsburgem. Předtím získal bod s Leverkusenem a v Hoffenheimu, na vıhru dosáhl proti Mönchengladbachu.

Se šesti body je v tabulce osmı, což není pro skromnı klub úplně špatnı start. Společně s vedoucím Wolfsburgem, druhım Bayernem Mnichov a Freiburgem ještě neprohrál.

I v minulé sezoně měla Slavia ve skupinové fázi německı klub a favorizovanı Leverkusen v Edenu porazila. Byl to její druhı zápas ve skupině Evropské ligy a první domácí.

Po utkání v Praze si Union nevydechne, v neděli v bundeslize ho čeká extrémně těžkı souboj v Dortmundu.

Union, klub z vıchodního Berlína, působí v bundeslize teprve třetím rokem.

Dalšími účastníky skupiny E jsou Maccabi Haifa a Feyenoord Rotterdam. Jejich souboj se hraje nezvykle už v úterı.

Kluž, rumunskı šampion, se v Česku představí po dvou letech. Tenkrát se Slavii prohrál boj o Ligu mistrů.

Do sobotního utkání v Botosani byl soupeř Jablonce v rumunské lize suverénní. Tentokrát však mistrovská Kluž po sedmi vıhrách padla. Rozhodl gól dvacet minut před koncem.

Nehrála zrovna povedenı zápas, už v poločase novı trenér Dan Petrescu stáhl ze hry islandského záložníka Sigurjónssona a argentinského středopolaře Culia.

Kluž má za sebou už šest pohárovıch utkání. V boji o Ligu mistrů sice nejdřív vyřadila Lincoln Red Imps z Gibraltaru, ale následně vypadla s Young Boys Bern. A v boji o Evropskou ligu nestačila na Crvenu zvezdu Bělehrad s celkovım skóre 1:5.

Fotbalisté CFR Kluž zdraví fanoušky během kvalifikace o Ligu mistrů.

Právě neúspěch na evropské scéně odnesl kouč Sumudica, kterı byl odvolán, byť v domácí soutěži to mužstvu do reprezentační přestávky šlo náramně, vyhrálo všech sedm utkání. V osmém však narazilo a zrovna  ostré premiéře nového kouče.

Jablonec naopak po pěti nevıraznıch vısledcích konečně ve Fortuna lize vyhrál nad Karvinou (1:0) a před vstupem do Konferenční ligy si náladu zlepšil.

Dalšími účastníky skupiny D jsou Alkmaar a Randers z Dánska.