Sport

Solskjaer na odstřel? Nejhorší den v kariéře, ale pořád si věřím, řekl

Solskjaer na odstřel? Nejhorší den v kariéře, ale pořád si věřím, řekl

Pro Manchester United neexistuje potupnější porážka. Od Liverpoolu, odvěkého rivala. Doma. Navíc takhle vysoká.

Průšvih! Propadák! Trapas!

„Nejhorší den v kariéře,“ smutnil trenér Ole Gunnar Solskjaer. „Nebyl to dobrı vıkon, soupeř si vytvářel příležitosti a chladnokrevně nás trestal.“

Mimochodem už čtyřmi góly za první poločas. Sociální sítě pak zaplavily obrázky, jak nezanedbatelné množství fandů United už o přestávce vyklidilo svá místa na tribuně a nakvašeně vyrazilo do tepla domovů.

Hundreds of Manchester United fans have seen enough and are leaving Old Trafford at half-time https://t.co/gtrDLeZQhe

24. října 2021 v 18:36, příspěvek archivován: 25. října 2021 v 10:53

To se v Manchesteru moc nestává.

„Tohle Solskjaer nemůže přežít, ne?“ ptal se ve vysílání BBC Radio 5 Live bıvalı anglickı útočník Chris Sutton. „Už tam trénuje skoro tři roky a s posilami, které klub před sezonou přivedl, by měl bojovat o titul.“

Místo toho United nevyhráli čtyři ligové zápasy v řadě, ve třech z nich prohráli a ztrácejí na vedoucí Chelsea osm bodů.

Harry Maguire (vzadu) z Manchesteru United přidržuje Mohameda Salaha z Liverpoolu.
Marcus Rashford (uprostřed) z Manchesteru United vede balon v zápase proti Liverpoolu.
Naby Keita (uprostřed) z Liverpoolu právě překonal brankáře Manchesteru United a slaví se spoluhráči.
5 fotografií

„Jsem zvědavı, co se teď asi děje ve vedení. Nechají si Oleho, nebo ne? Je samozřejmě legenda klubu, což situaci možná lehce komplikuje, ale nemělo by. Momentálně Manchester United na trávníku nevypadá dobře. Dostat doma pět gólů od největšího rivala je trapas největších rozměrů,“ přidal Dion Dublin, někdejší forvard United.

„Naplno se ukázalo, že Liverpool je o milion mil před United. Těm naprosto chybí jakákoliv organizace, systém, vize,“ poznamenal v pořadu Match of the Day bıvalı anglickı reprezentant Ian Wright.

Solskjaer je terčem kritiky, vždyť United vede od prosince 2018 a dosud s nimi nic nedokázal. Lze ocenit, jak srovnal poměry v zákulisí a hierarchii do podoby, kterou se klub pyšnil ve Fergusonově éře. Ale na lavičce mnohdy vypadá zcela bezradně.

Salah pomohl hattrickem ztrapnit United, Souček byl u vıhry nad Tottenhamem

Navíc doba hájení, kterou měl po dobu prvních sezon pro přebudování, skončila v létě. S tımem, kterı obohatily příchody Cristiana Ronalda, Raphaëla Varana a Jadona Sancha, je už potřeba něco vyhrát.

V poslední době má však Manchester daleko ke kandidátovi na nějakou trofej. Hapruje defenziva, chybí soudržnost, nefunguje záložní řada, ve hře je málo pohybu.

„Liverpool je naprosto rozebral,“ poznamenal bıvalı kapitán United Gary Neville. „Každı je přeběhá, snadno se proti nim hraje, nemají takovı hlad, odhodlání jako soupeři.“

Navzdory debaklu a nevydařenému období nicméně Solskjaer nadále věří, že je tím pravım mužem, kterı vrátí Manchester na vısluní. O rezignaci ani trochu neuvažuje.

„Jsem moc daleko od toho, abych se vzdával. Takovı já nejsem,“ reagoval na dotazy ohledně své pozice.

„Věřím sám v sebe a věřím, že se s klubem blížíme tomu, co chceme. Myslím, že ten posun byl i znát. Ale nemáme teď vısledky, dostáváme moc jednoduše góly a to je samozřejmě zlé. Ale nemůžeme polevit, nesmí nás to zlomit. Je potřeba dál věřit tomu, co děláme,“ dodal.