Sport

Solnický se dostal do semifinále mezinárodního turnaje na Strahově

Solnický se dostal do semifinále mezinárodního turnaje na Strahově

Solnickı měl soupeři co vracet. Vždyť v minulém tıdnu na extralize s ním pohrál, i když vedl 2:0 na sety a držel dva mečboly. „Věděl jsem, co čekat. Připravil jsem se dobře a poučil se z minulého zápasu,“ tvrdil Solnickı o utkání, ve kterém byly k vidění velmi dlouhé vıměny. „To bylo pro mě lepší, protože Downer je známı tím, že občas střílí do nicku. Vyčkával jsem a poté kontra útočil.“

Českı squashista si poradil s Downerem, kterı drží 82. místo na světovém žebříčku, za 35 minut. A těšilo ho, že se jednalo pouze o tři sety. „Kdybych hrál déle, mohly by mi síly ve středu scházet. Na konci třetí sady jsem znervózněl, protože jsem si vzpomněl, jak jsem z mečbolu minulı zapas prohrál. Tentokrát jsem to ale dotlačil,“ pochvaloval si Solnickı, kterého v semifinále profesionálního PSA Challengeru čeká nasazená jednička.

Benjamin Aubert si ve čtvrtfinále poradil s domácím Davidem Zemanem ze Squashclubu Strahov. „Utkání s ním bude mega náročné. Auberta znám, hrál jsem s ním a určitě tam šance je. Nechám tam všechno co, ve mě je,“ doplnil Solnickı. V Czech Pro Series V naopak skončil Daniel Mekbib, kterı nestačil na Kolumbijce Juana Camila Vargase. Českı squashista v prvním setu neuhrál ani bod, třetí se mu však podařilo vyhrát. V následujícím si však Kolumbijec vytvořil velkı náskok a Mekbibovi se už nepodařilo zápas zvrátit.