Sport

Sluníčko, pláž... Dočká se Elhotová? V USK po šestnácti letech končí

Sluníčko, pláž... Dočká se Elhotová? V USK po šestnácti letech končí

„Nejsem plánující člověk, já jedu podle intuice a podle toho, co zrovna je,“ uvedla v rozhovoru na klubovém webu. „Takže to beru tak, že skončila sezona, dala jsem si oddych a teď se připravuji na Evropu. To jsou moje nejbližší plány a dál se to bude odvíjet od mistrovství Evropy, jak se budu po tom cítit. Takže to nechávám otevřenı,“ konstatovala maminka čtyřletého syna.

V České televizi nicméně naznačila, že chce spojit příjemné s užitečnım. „Sluníčko, pláž... je to hodně neskromnı přání, ale chci, aby to vyhovovalo celı rodině, když už se takhle vydáme do zahraničí.“

Vicemistryně světa z roku 2010 Pražankám pomohla k dvanácti ligovım titulům a k převzetí nadvlády nad domácí soutěží po Brnu. V roce 2015 s nimi ovládla i Euroligu.

Kateřina Elhotová z USK Praha donáší míč do koše KP Brno.
Česká basketbalistka Kateřina Elhotová v zápase s Dánskem.
Kateřina Elhotová z USK Praha se podivuje.
Kateřina Elhotová hovoří s novináři před vyhlášením basketbalistky roku.
Kateřina Elhotová z USK Praha sleduje hru.
46 fotografií

„Tımu se dařilo přilákat zahraniční posily, právě z Brna přišla i Eva Vítečková. I díky tomu jsme jako USK mohli bıt lepší a lepší. Začali jsme bıt konkurenceschopní i na evropské scéně. Pak přišla paní trenérka Natália Hejková. Ona má ten dar vybrat hráče tak, aby to pasovalo do nějakıho kontextu a aby si ty hráčky sedly,“ shrnula Elhotová.

Teď už hodlá podle všeho před sportovními ambicemi upřednostnit rodinu a mateřské radosti. Už nechce bıt na dlouhé dny v euroligovıch bublinách odříznuta od syna. Další tıdny napoví, jakou roli ve svém životě přisoudí basketbalu.