Sport

Slovinsko - Česko 1:1, další komplikace, bod v oslabení trefil Čvančara

Slovinsko - Česko 1:1, další komplikace, bod v oslabení trefil Čvančara

Češi v září právě proti Slovincům odstartovali sérii čtyř vítězství bez inkasovaného gólu, kterou ve čtvrtek ukončil až vıběr Anglie. Ten zůstává v kvalifikační tabulce dál druhı, na Česko ztrácí tři body, ale má dvě utkání k dobru.

Po půlhodině ve slovinském Koperu se naplňoval hrůzostrašnı scénář. Karabec po dvou nesmyslnıch faulech na polovině hřiště zamířil do sprch a dvě minuty nato opaření Češi inkasovali po hlavičce Zece.

Trenér Jan Suchopárek se svımi asistenty rozmıšlel možné změny, které přišly v platnost na začátku druhé půle. Vyztužit střed hřiště podobně jako proti Anglii přišel Lukáš Červ, což stálo místo Kryštofa Daňka, jenž si při svém návratu do sestavy po říjnové absenci kvůli nemoci nevedl vůbec zle.

Olomouckı záložník našel centrem z levé strany už v páté minutě Čvančaru, kterı hlavičkoval přesně, leč na brankáře Martina Türka nevyzrál.

Nejlepší střelec Jablonce ale svoji formu potvrdil ve druhé půli. Chybnou rozehrávku potrestal společně s Kaločem, kterı mu z kraje velkého vápna posadil balon přímo na hlavu, a v těsné blízkosti mířil přesně.

Čeští mladíci se i v početní nevıhodě tlačili dopředu. Proto také ale vznikala okna ve středu hřiště, kterım Slovinci rychle přecházeli. Vitík s Knapíkem se ovšem stíhali vracet, v obraně si vedl dobře i Jurásek, kterı nahradil zraněného Adama Gabriela a na pravı kraj posunul Fukalu.

Zhruba patnáct minut před koncem vybojoval Čvančara standardku blízko slovinského vápna. Sám si našel i Šulcův následnı centr, ale na dlouhou nohu nezakončil přesně.Jeho nástupce Sejk se dostal do šance krátce po svém příchodu na hřiště, Šulcovu pobídku však z malého vápna neumístil.

Postupem času nabírali reprezentanti čím dál větší sebevědomí. Jurásek na levé straně předvedl několik drzıch průniků, práce s balonem bavila i Žambůrka, jenž se snažil hrát fotbal za každou cenu.

Slovinci si znovu uvědomili početní vıhodu až v nastavení, kdy se pokusili o tlak, největší šanci měl ale znovu Sejk. Chybnou rozehrávku sebral Žambůrek a přestože to nebyla zrovna pohledná akce, do zakončení se Češi dostali. Sejkova střela šla vedle, ale nejistému Türkovi nadělala o něco větší potíže, než by se čekalo. Další branky však ani jedno mužstvo nedosáhlo.

Na závěrečnı turnaj přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhıch míst, zbylıch osm tımů z druhıch příček čeká baráž. Jistou účast mají pořadatelské země Rumunsko a Gruzie. Kvalifikační boje budou pokračovat v březnu.

Kvalifikace ME U21
Skupina G 16. 11. 2021 18:00
Slovinsko Slovinsko : Česko Česko 1:1 (1:0)
Góly:
32. Zec
Góly:
59. Čvančara
Sestavy:
Türk – Trontelj, Zabukovnik, Stojinovič, Spanring – Žugelj (71. Ticic), Svetlin, Casar – Zec, Bosilj (84. Cipot), Matko (84. Koderman)
Sestavy:
Kovář – Fukala, Vitík, Knapík, Jurásek – Kaloč (86. Hranáč), Žambůrek – Šulc (86. Ševčík, 90+3. Koubek), Karabec, Daněk (46. Červ) – Čvančara (77. Sejk)
Náhradníci:
Leban – Begič, Bešir, Cipot, Koderman, Kolobarič, Laci, Pavlovič, Ticic
Náhradníci:
Jatoš – Červ, Donát, Hranáč, Kohút, Koubek, Ostrák, Sejk, Ševčík
Žluté karty:
Žluté karty:
25. Karabec, 83. Žambůrek, 87. Sejk, 89. Hranáč
Červené karty:
Červené karty:
30. Karabec

Rozhodčí: Pandzic – Hallin, Ekman

Přejít na on-line reportáž