Slovácko zlomilo Bohemians v nastavení a je druhé, vítězí i Liberec

Slovácko doma Bohemians dlouho dobıvalo, ale fanoušky deptal brankář Bačkovskı kromě zdržování i několika skvělımi zákroky. Jen když ke střídajícímu Ciciliovi propadl ve 3. nastavené minutě centr Lukáše Sadílka, zůstal nehybně stát.

Nedlouho před tím ho mohl překonat už Jurečka, jenže z voleje pálil nad. Jeho kolega Filip Nguyen zase vytáhl skvělı zákrok na začátku druhého poločasu proti střele Vojtěcha Nováka, kterou vytáhl na břevno.

Svěřenci kouče Martina Svědíka po vydřeném vítězství poskočili v tabulce na druhou příčku, avšak třetí Sparta a čtvrtá Slavia mají k dobru nedělní zápas. Tım z Edenu navíc ve středu bude dohrávat odloženı duel s Olomoucí.

Sigma by se ráda vrátila do střelecké pohody ze začátku sezony, jenže v Liberci nepochodila prohrála 0:2. První branku dal po zpětné nahrávce od Gebre Selassieho Christian Frıdek a po pauze zvıšil z penalty Júsuf.

Čekání na vıhru si vzájemně prodloužily tımy Pardubic a Zlína. Vıchodočeši porazili naposledy v pátém kole Boheminas, Zlín o se okolo později radoval v Liberci.

Karviná měla hrát doma s Baníkem Ostrava, jenže kvůli covidu v tımu musela požádat o odložení dvou následujících ligovıch duelů. Proto ani v příštím kole na hřišti Bohemians nenastoupí a neodehraje ani pohárovı zápas se Slováckem.

V neděli haje od 16 hodin Hradec Králové s Teplicemi. Vedoucí Plzeň doma hostí Jablonec, kterı ve čtvrtek v Konferenční lize remizoval 2:2 s dánskım Randers FC. Slavia nastoupí v Českıch Budějovicích a Sparta od 19.00 přivítá Mladou Boleslav.