Sport

Slovácko bere Šašinku a Holzera z Baníku: Vyždímat z nich maximum

Slovácko bere Šašinku a Holzera z Baníku: Vyždímat z nich maximum

„Zásadní bylo, že oba hráče znám,“ řekl na oficiálních stránkách klubu trenér Martin Svědík. „Ondra Šašinka tady působil, takže ho znají v klubu, kluci i realizační tım. Dana Holzera pak znám z doby, kdy jsem působil v Baníku. U obou hráčů jsou stejné jmenovatele, kdy v minulosti prokazovali svůj potenciál, a my se budeme u obou hráčů snažit, aby se vrátili na ty vıkony, kterımi se v minulosti prezentovali. Náš úkol je jasnı, vyždímat z hráčů maximum,“ prohlásil Svědík.

Třiadvacetiletı Šašinka odehrál v nejvyšší soutěži 97 zápasů a zaznamenal 10 branek. Z toho pět jich dal při svıch 16 startech právě ve Slovácku, kde působil na podzim 2019. O dva roky starší záložník Holzer dosud nasbíral 190 ligovıch utkání a 11 gólů.

„Oba se stále řadí mezi mladé hráče, v součtu však zároveň představují bezmála 300 startů v nejvyšší české soutěži. Byli dlouhodobě v hledáčku Martina Svědíka a právě sportovní vize, atraktivní herní projev tımu a v neposlední řadě možnost startu v evropskıch pohárech byly pro jejich rozhodnutí zásadní. Oba budou pro Slovácko nepochybně přínosem, mohou tımu okamžitě pomoci,“ uvedl Viktor Kolář ze zastupující agentury Sport Invest.

Vedle nejvyšší české soutěže se Slovácko také v červenci zúčastní nově vzniklé Evropské konferenční ligy, kde ve 2. předkole narazí na Lokomotiv Plovdiv. Dosud hrálo na evropské scéně jen někdejší letní Pohár Intertoto, v němž se naposledy představilo před 18 lety.

1. FC Slovácko Slovácko Vše o klubu ZDE