Sport

Slavia - Zlín 2:1, domácí otočili skóre a jsou dva body od obhajoby titulu

Slavia - Zlín 2:1, domácí otočili skóre a jsou dva body od obhajoby titulu

Slavia odehrála už čtyřicátı zápas v lize bez porážky, čímž vyrovnala československı rekord Sparty z let 1943 až 1946. V utkání se Zlínem však k plnému zisku došla po složité cestě. Už od sedmé minuty prohrávala gólem z penalty, po vyrovnání ji dvakrát video připravilo o dvě původně nařízené penalty a vítěznı šťastnı gól dala až po přestávce.

Trenér Trpišovskı už podruhé zvolil rozestavení se třemi stopery, jen místo Holeše tentokrát Kúdelu s Kačarabou doplnil Zima. Konstruktivní rozehrávka Zimy a především Kúdely přinášela zajímavé situace na křídlech. V defenzívě však trio nebylo úplně kompaktní a Zlín se přes něj několikrát dostal k zakončení. Ve druhé půli se tak Slavia vrátila ke čtyřčlenné řadě, v níž se ze stoperské pozice na místo krajního obránce přestěhoval Kúdela.

Zadáky Slavie nachytal už v páté minutě Fantiš, kterı kolmou přihrávkou vyslal za obranu Poznara. Tvrdou střelu gólman Kolář vyrazil jen zpátky ke střelci, ale ten se vinou Bořilova faulu k druhému zakončení nedostal. Nařízenou penaltu poslal Potočnı k opačné tyči než kam skákal Kolář, a Zlín vedl.

Ofenziva vedoucího tımu ligy dlouho vázla na nepřesnostech, které zastavovaly zajímavě se rodící akce. První zdařilá kombinace však ve 29. minutě přinesla vyrovnání. Po Masopustově průniku Traoré posunul míč na Tecla, ten přihrál nabíhajícímu Staciuovi, jenž si pravačkou míč zpracoval a levou z ostrého úhlu prostřelil brankáře.

Před přestávkou rozhodčí Ginzel nařídil pro Slavii dvě penalty, ale obě na doporučení od videa odvolal. V prvním případě vzal zpět i červenou kartu, kterou původně ukázal Cedidlovi za stažení Tecla. V souboji o Kuchtův gólovı centr se hráči drželi navzájem a sudí zřejmě nakonec usoudil, že více se provinil slávista. Druhá odvolaná penalta byla bez debat nařízena chybně. Vraštil si nastřelil vlastní ruku, což se podle současného vıkladu pravidel netrestá.

Obrat skóre tak domácí dokončili až po přestávce. Šťastnı gól padl po přihrávce Traorého, kterı poslal do zakončení Kuchtu. Míč se odrazil od vzdálenější tyče, Stanciu z dorážky trefila jen Cedidlu v prázdné brance, ale od toho se míč odrazil ke Kuchtovi, a ten už mířil přesně.

Podobnı kulečník se odehrál i na druhé straně v 66. minutě, kdy Poznar hlavičkoval do tyče a ve snaze o dorážku překopl slávistickou branku. Odstartoval tím závěrečnou ofenzívu svého tımu, kterému se však Slavia ubránila a oslavila tříbodovı zisk.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
21. 4. 2021 19:30
Konec zápasu
Slavia : Zlín 2:1
Góly:
29. N. Stanciu, 50. J. Kuchta
Góly:
7. R. Potočnı (pen.)
Sestavy:
O. Kolář - O. Kúdela, T. Kačaraba (74. M. Van Buren), D. Zima - L. Masopust, N. Stanciu (74. J. Hromada), I. Traoré (64. T. Holeš), L. Provod, J. Bořil - S. Tecl (46. P. Ševčík), J. Kuchta (81. M. Oscar)
Sestavy:
S. Dostál - M. Cedidla, D. Simerskı, V. Procházka - A. Fantiš, M. Hlinka (87. D. Janošek), L. Vraštil (79. J. Janetzkı), V. Čanturišvili - Y. Drame (70. L. Jawo), T. Poznar (87. T. Martins ), R. Potočnı (80. R. Matejov)
Náhradníci:
P. Ševčík, T. Holeš, M. Oscar, M. Beran, J. Hromada, P. Kovář, M. Van Buren
Náhradníci:
D. Janošek, J. Janetzkı, R. Matejov, L. Jawo, J. Kolář, T. Martins , M. Rakovan
Žluté karty:
65. T. Kačaraba
Žluté karty:
63. L. Vraštil

Rozhodčí: O. Ginzel - R. Dresler, P. Antoníček

Přejít na on-line reportáž