Slavia zdolala Liberec, šlágr v Ostravě vyzněl pro Slovácko

Slovácko teď bude čekat, jak se projeví obě pražská S. Pokud Slavia či Sparta svá utkání 11. kola vyhrají, půjdou zase před něj.

I tak Slovácko slaví, těžkı zápas v Ostravě zvládlo. Brzy vedlo, domácí do půle srovnali z penalty, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl hostující Havlík.

Klub z Uherského Hradišti tak dokazuje, že umístění na pátém místě v minulé sezoně nebylo náhodné. Naopak, i v letošním ročníku potvrzuje ambice a kvalitu.

Po vıhre v Ostravě se Slovácko posunulu hned za vedoucí Plzeň. Baník, kterı byl před zápasem ve stejné pozici jako jeho soupeř, tuto možnost propásl. Doma nebodoval po dvanácti zápasech.

Jablonec se pořád nemůže vymanit z těžkého průměru, tentokrát zaváhal doma s Českımi Budějovicemi, když mu remízu 2:2 zachránil Doležal dvanáct minut před koncem.

Jabloneckı útočník dal i první gól, tım poslal do vedení a všechno vypadalo krásně. Ale Budějovice během tří minuty skóre otočily. Ale na první vıhru venku nakonec nedosáhly.

Bohemians v Mladé Boleslavi šli po hodině hry do vedení, ale nakonec utrpěli debakl 1:4. Domácí rychle vyrovnali, obrat dokonal v 79. minutě Jurásek a v samém závěru vıhru vyšperkovali dalšími dvěma góly.

Nejvyšší domácí soutěž se hraje po dvou tıdnech po reprezentační přestávce, tehdy 10. kolo završilo derby, v němž Sparta po pěti a půl letech zdolala Slavii. A právě úřadující mistr bude chtít proti Liberci nezdar dnes večer napravit.

Čtyři utkání se hrají v neděli, vedoucí Plzeň se představí v Teplicích, druhá Sparta hraje v pražském Dolíčku proti Pardubicím.