Sport

Slavia - Sparta 2:0, derby pro lídra, rozhodl gól Holeše do šatny

Slavia - Sparta 2:0, derby pro lídra, rozhodl gól Holeše do šatny

Klidné derby, bez emocí, bez tvrdıch zákroků, zášti. Ve druhé půli s velkou převahou vítězů.

Sparťanskı trenér Vrba ve svém novém angažmá poprvé prohrál, stalo se v devátém utkání.

Slávistickım hrdinou je znovu defenzivní záložník Holeš.

Vstřelil zase gól last minute. Zatímco ve čtvrtek na Arsenalu vyrovnal ve třetí minutě nastavení, v derby si úder schoval na závěr poločasu.

Slavii, které chyběli zranění Sima s Olayinkou, vyšla snad první narážečka, Holeš si vyměnil míč s Provodem, vyhnul se Krejčímu, kterı při dostupování zaváhal, a levačkou ze sedmnácti metrů schoval střelu za bránící hráče. Obstřel zaplul ke vzdálenější tyči.

Spartu ten moment srazil. Během první půle měla čtyři šance či situace, z nichž se dalo skórovat.

Využila toho, že slávisté v úvodu byli zatavení. Neběhalo jim to, míče odskakovaly, přihrávky a pasy končily v autu. Než se postupně do hry dostali, musí děkovat brankáři Kolářovi, že po po půlhodině neprohrávali 0:3.

Muž s helmou a maskou ve slávistické brance skvěle zasáhl proti Hložkovi, kterı na něj šel z levé strany sám. Vykopl levou nohu a míč vyrazil. Mladı sparťanskı útočník pokračoval v zahazování šancí z poslední doby.

Pak pustil centr z pravé strany šikovně za sebe, ale volnı Krejčí svou střeleckou formu z předchozích zápasů nepotvrdil. Hložek přízemní centr Plavšiče tečoval těsně vedle a s Dočkalovou dělovkou si poradil Kolář.

Sparta hrála nápaditě, dostávala se na dostřel, ale trápila se v zakončení.

„Chvilku už to podržte,“ křičel slávistickı trenér Trpišovskı, aby jeho hráči neztráceli míče tak snadno. Poslechli a v kombinaci se zlepšili. Ale dlouho se k ničemu nedostali. Stanciu pálil z úhlu do boční sítě. Když už se Masopustovi či Provodovi otevřel prostor, situaci nezakončili.

Vyšla až akce v samém závěru prvního poločasu. Sparťané svěsili hlavy a sudí Franěk po rozehrání poslal tımy do kabin na přestávku.

Sparťany neprobrala, nemohli se dostat zpátky do hry. Po chybě Plavšiče na polovině hřiště se tři slávisté řítili na osamoceného Vitíka, ale Kuchta nadějnou akci totálně zazdil.

Slávisté hru kontrolovali, protivníka do ničeho nepouštěli, měli odražené míče, vyhrávali souboje. Útočné akce Sparty zastavovali už na polovině hřiště. Hosté byli vepředu bezradní.

Po sparťanskıch nedorazech v defenzivě mohli domácí zvıšit, definitivně rozhodnout. Při slibné příležitosti Lingra hosty podržel Nita, nebo stopeři zasáhli na poslední chvíli. Trenér Vrba si na lavičce sundal bundu, jak mu bylo horko, a koučoval jen v košili.

Deset minut před koncem už další situaci hosté ubránit nezvládli. Odraženı míč získal střídající Tecl, Sáček ho nechal ve vápně otočit a slávistickı útočník zblízka střílel nechytatelně.

Pak už z toho byla slávistická exhibice.

Sparta čeká na vítězství nad Slavií už déle než pět let. Dohromady neporazila rivala z Edenu už ve třinácti soutěžních zápasech, v neděli večer připsala sedmou porážku.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
11. 4. 2021 18:30
Konec zápasu
Slavia : Sparta 2:0
Góly:
45. T. Holeš, 81. S. Tecl
Góly:
Sestavy:
O. Kolář - L. Masopust, T. Kačaraba, D. Zima, J. Bořil - M. Oscar (89. J. Hromada), N. Stanciu (54. P. Ševčík), T. Holeš, L. Provod (89. I. Traoré), O. Lingr (68. S. Tecl) - J. Kuchta (68. A. Bah)
Sestavy:
F. Nita - M. Sáček, M. Vitík, O. Čelůstka, D. Hancko - T. Wiesner (53. D. Moberg Karlsson), D. Pavelka, B. Dočkal (82. M. Minčev), L. Krejčí 1999, S. Plavšič (65. L. Krejčí 1992) - A. Hložek
Náhradníci:
P. Ševčík, I. Traoré, S. Tecl, A. Júsuf, J. Hromada, P. Kovář, A. Bah
Náhradníci:
L. Krejčí 1992, M. Polidar, D. Moberg Karlsson, F. Souček, A. Vindheim, M. Minčev, M. Heča
Žluté karty:
40. N. Stanciu, 47. J. Kuchta, 59. T. Holeš, 90. I. Traoré
Žluté karty:
22. L. Krejčí 1999, 43. B. Dočkal, 66. M. Vitík, 90. L. Krejčí 1992

Rozhodčí: P. Franěk - P. Caletka, J. Kříž

Přejít na on-line reportáž