Sport

Slavia - Plzeň 5:1, mistrovský výkon, a to mohlo být gólů i víc

Slavia - Plzeň 5:1, mistrovský výkon, a to mohlo být gólů i víc

Červenobílí opět ukázali, že je mistrovská trofej ve správnıch rukou.

Plzeň, která se přitom v posledních tıdnech rozehrála k dobrım vıkonům, vrátila se do ligového boje o poháry a od února neprohrála, v Edenu nestačila.

Zejména v prvním poločase připomínaly některé slávistické akce exhibici. První trefu zařídil už po šesti minutách záložník Holeš, druhı gól si za další čtvrt hodinu vstřelil při snaze o obrannı zákrok po centru domácího kapitána Bořila hostující stoper Kaša.

A těch šancí, jimiž slávisté pohrdli...

Zdálo se, že hosté se chvílemi řídili spíš apely místního hlasatele, kterı vyzıval přítomné diváky k dodržování nezbytnıch rozestupů než pokyny vlastního trenéra.

Plzni vůbec nefungoval střed hřiště, propadala i na krajích. Slávisté měli na všechny kombinace spoustu času a ještě víc prostoru. Zápas si užívali, rychlımi narážečkami se zbavovali soupeřů, snadno se dostávali do velkıch příležitostí.

Třeba kapitán Bořil krásně zakombinoval s Oscarem a pak nechal vyniknout brankáře Staňka, kterı měl od začátku utkání plné rukavice práce.

Zkraje zápasu inkasoval, proti tvrdé ráně Holeše, k němuž se po rohovém kopu odrazil míč od Beauguela, neměl šanci zasáhnout.

Pak fauloval ve vápně Van Burena, ale penaltu, kterou zavinil, netradičnímu střelci Delimu zneškodnil. Velké štěstí měl při následné dorážce, kterou znovu Van Buren nepochopitelně zazdil; ze dvou kroků poslal míč nad břevno poloprázdné brány.

Lukáš Masopust (vlevo) ze Slavie vede balon, zastavit se ho snaží Adriel Ba Loua z Plzně.
Plzeňskı brankář Jindřich Staněk inkasuje v zápase proti Slavii.
Fanoušci sledují zápas Slavie proti Plzni.
Kapitán Slavie Jan Bořil (vlevo) sleduje balon.
16 fotografií

Nizozemskı útočník dostal na špici slávistické základní sestavy přednost před Kuchtou a jeho rychlost, dravost a přímočarost byly na trávníku znát, připsal si i asistenci u druhého domácího gólu. Ale ta koncovka...

Minelu po penaltě nenapravil ani v závěru poločasu, kdy utíkal z poloviny hřiště sám na Staňka, ale opět netrefil bránu. O to větší radost měl, když v úvodní minutě druhé půle bez přípravy vypálil z hranice pokutového území a vstřelil třetí slávistickı gól.

V další šanci už ale zase selhal: sám před brankářem se neúspěšně pokoušel o lob.

Plzeň se do ofenzivy od začátku dostávala sporadicky, nadvakrát se krátce po prvním gólu Slavie cpal do zakončení záložník Káčer, ale Koláře ani jednou nepřekonal. Stejně dopadl i Beauguel, jenž zakončoval po zemi k tyči těsně před koncem prvního poločasu.

To slávisté měli šancí hromadu: z hranice pokutového území nebezpečně pálil Bah i Masopust, s jehož zablokovanou střelou měl kupu starostí brankář Staněk.

A když se hned po návratu z kabin slávisté trefili potřetí, nebylo o čem.

Jistotou, která sálala z domácích hráčů, nezatřásla ani povedená technická střela Káčera, kterı dvacet minut před koncem korigoval skóre na 1:3.

Reakce Slavie? Skvostnı centr střídajícího Stancia na Baha, kterı hlavou zblízka vrátil domácím třígólovı náskok. Sám rumunskı záložník pak ještě pět minut před koncem nenápadnou střelou z dálky, na níž Staněk nedosáhl, přidal pátou branku.

Slavia opět slaví titul po zápase s Plzní.

Jenže zatímco v závěru minulého ročníku se na vítězství proti rivalovi ze západu Čech nadřela a v těžké bitvě o něm rozhodla až v závěru, tentokrát vévodila od úvodních minut.

„Dejte jim bůra,“ skandovali domácí fanoušci v průběhu druhého poločasu. A dočkali se.

Slavia dostala mistrovskou jistotu ještě před samotnım vıkopem díky vısledku z Liberce, kde Sparta, která jako poslední mohla červenobílé ještě teoreticky ohrozit, remizovala 2:2.

Nechtěně tak odstartovala slávistickı mistrovskı večírek, kterı následně v Edenu dostal ještě tříbodovou tečku.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
2. 5. 2021 19:30
Konec zápasu
Slavia : Plzeň 5:1
Góly:
6. T. Holeš, 22. F. Kaša (vla.), 47. M. Van Buren, 72. A. Bah, 84. N. Stanciu
Góly:
67. M. Káčer
Sestavy:
O. Kolář - L. Masopust (57. L. Provod), O. Kúdela, S. Deli, J. Bořil - A. Bah, T. Holeš (46. I. Traoré), P. Ševčík (62. J. Kuchta), J. Hromada (46. N. Stanciu, 71. P. Olayinka), M. Oscar - M. Van Buren
Sestavy:
J. Staněk - M. Havel, F. Kaša (83. L. Hejda), J. Brabec, M. Hybš - M. Káčer, L. Kalvach, P. Šulc (56. A. Čermák) - A. Ba Loua (57. O. Mihálik), J. Beauguel (78. Z. Ondrášek), Š. Falta (56. J. Kopic)
Náhradníci:
L. Provod, D. Zima, P. Olayinka, J. Kuchta, I. Traoré, N. Stanciu, P. Kovář
Náhradníci:
L. Hejda, O. Mihálik, Z. Ondrášek, A. Čermák, J. Kopic, D. Limberskı, A. Hruška
Žluté karty:
Žluté karty:
14. J. Staněk, 50. J. Beauguel, 59. O. Mihálik

Rozhodčí: O. Berka - P. Blažej, R. Kotík

Přejít na on-line reportáž