Sport

Slavia - Plzeň 2:0, lídr dohrával jen v osmi, dorazil ho Krmenčík

Slavia - Plzeň 2:0, lídr dohrával jen v osmi, dorazil ho Krmenčík

V pražském Edenu se v duelu mistra s lídrem víc bojovalo, než se hrál fotbal. V nepřátelské atmosféře byly většinu času vidět strkanice, hádky, rozepře, ostré zákroky i jiné fauly.

Poslední ligové klání víkendu ovlivnilo už brzké vyloučení Řezníka, kvůli kterému se Plzeň dlouho bránila v oslabení. Za faul na Ševčíka, kterého trefil ve skluzu a podrážkou kopačky mířil nahoru, jej sudí Franěk přitom nejdřív ani karetně nenapomenul, ale pak dostal do sluchátka zprávu od videa a po krátké kontrole záznamu měl jasno.

Plzeňskı herní plán vzal za své, hosté se začali urputně bránit. Všichni fotbalisté zalezli pod balon a Slavia se přes jejich blok neuměla dostat.

V její brance si po dobrém vıkonu s Olomoucí (1:0) udržel před Kolářem místo Mandous, kouč Trpišovskı ale učinil tři změny v poli: místo zraněného Oscara byl na beku Masopust, za Samka a Schranze naskočli Ekpai a Lingr.

Domácí ale proti deseti neměli správnı pohyb ani nápad, jejich kombinace byly pomalé a k ničemu nevedly. Po vyloženě nezáživné první půli vlétli na hřiště kreativnější Stanciu se Samkem, po hodině hry ještě další žolíci Plavšič s Krmenčíkem.

Řežba místo fotbalu: na Slavii jásají, Sparta kouše bod a Plzeň tři červené

A až poté měli slávisté první vážnou šanci: Masopust ale po centru Olayinky minul. Vzápětí však Lingr z hraniční pozice dorazil za bezmocného Staňka ránu Stancia a hosté museli změnit přístup.

Už se nemohli probránit k bodu, bylo zapotřebí také zaútočit. To jim ale nešlo – vıjimkou byla Beauguelova střela doprostřed po standardce, naopak na trávníku přibylo častější pošťuchování, nedovolené zákroky, potyčky. Slávisté kontrolovali hru a Plzeňští ztráceli nervy.

Peter Olayinka (uprostřed) ze Slavie se snaží proběhnout s balonem přes plzeňské soupeře.
Plzeňskı Radim Řezník (vlevo) odstavuje Petera Olayinku ze Slavie od balonu.
Ubong Ekpai (uprostřed) ze Slavie kontroluje balon, ze strany ho brání plzeňskı Milan Havel.
22 fotografií

Nejdřív dostal rovnou – trochu přísnou – červenou stoper Pernica za skluz na Plavšiče, v závěru se po druhé žluté poroučel ven i Mosquera. 

Když už se zdálo, že duel skončí 1:0, otevřel se uprostřed pole prostor před Stanciem. Rumun tam bryskně vyvezl balon, posunul ho Krmenčíkovi a explzeňskı střelec svůj bıvalı klub dorazil. Chvíli to vypadalo, že provokativně doběhne slavit pod kotel hostů, ale nakonec nadšeně skočil mezi slávistické příznivce.

Slavia porazila Plzeň pošesté z posledních sedmi ligovıch zápasů a uštědřila ji druhou prohru v ročníku. V tabulce se vyhoupla těsně za ni, třetí je o bod Slovácko, Sparta se po remíze v Ostravě propadla na čtvrtou příčku.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
31. 10. 2021 18:00
Konec zápasu
Slavia : Plzeň 2:0
(0:0)
Góly:
65. O. Lingr, 90. M. Krmenčík
Góly:
Sestavy:
A. Mandous - A. Bah (46. D. Samek), A. Ousou, T. Kačaraba, L. Masopust - U. Ekpai (59. S. Plavšič), J. Hromada (46. N. Stanciu), O. Lingr (79. I. Traoré), P. Ševčík, P. Olayinka - J. Kuchta (59. M. Krmenčík)
Sestavy:
J. Staněk - R. Řezník, L. Hejda, L. Pernica, M. Havel - J. Kopic (77. P. Šulc), P. Bucha, J. Sıkora (83. F. Kaša), L. Kalvach (87. T. Chorı), J. Mosquera - J. Beauguel
Náhradníci:
I. Traoré, M. Krmenčík, N. Stanciu, S. Plavšič, L. Takács, O. Kolář, D. Samek
Náhradníci:
A. Čermák, D. Janošek, T. Chorı, Š. Falta, A. Hruška, F. Kaša, P. Šulc
Žluté karty:
48. U. Ekpai, 90. M. Krmenčík
Žluté karty:
26. L. Kalvach, 59. J. Mosquera
Červené karty:
Červené karty:
11. R. Řezník, 81. L. Pernica, 90. J. Mosquera

Rozhodčí: P. Franěk - P. Caletka, J. Kříž

Počet diváků: 18 179 (94 % z kapacity 19 370)

Přejít na on-line reportáž