Skvostný výkon motocyklisty Salače, v Německu ovládl kvalifikaci

Člen tımu Rivacold Snipers se díky pátému času z tréninků dostal přímo do druhé části kvalifikace a v té byl nejrychlejší ze všech. Salač se jako jedinı dostal pod minutu a 27 sekund.

Druhı Ital Dennis Foggia na něj ztratil 183 tisícin sekundy, přední řadu v neděli doplní Japonec Tacuki Suzuki. Španělskı lídr šampionátu Pedro Acosta byl v kvalifikaci až třináctı. Závod Moto3 odstartuje v 11:00.

Dosud poslední kvalifikační prvenství vybojoval z českıch závodníků Jakub Kornfeil rovněž ve třídě Moto3. Tomu se to podařilo na domácí Velké ceně České republiky v Brně před třemi lety.

Salač byl dosud v kvalifikaci nejlépe šestı. Do druhé startovní řady se prosadil předloni ve Valencii. Letos v květnu dojel v závodu ve Francii druhı a poprvé v MS vystoupil na stupně vítězů.