Sport

Skvostní gólmani, Krejčí i další Češi. NHL otevře volný trh, Ovečkin podepsal

Skvostní gólmani, Krejčí i další Češi. NHL otevře volný trh, Ovečkin podepsal

Bostonskı gólman Tukka Rask je momentálně největším lákadlem v popředí seznamu. A vypadá to, že skutečně půjde otestovat svoji skutečnou hodnotu. Vítěz Stanley Cupu i Vezina Trophy je ceněnı pro hbitost, krásné zákroky i pracovitost. V Bostonu pobíral posledních osm let sedm milionů dolarů, jenže na nové smlouvě se pořád se spořivım manažerem Donem Sweeneyem nedohodl.

Nahrála tomu skutečnost, že je zraněnı, rehabilituje a termín návratu se odhaduje během podzimu. On přesto tvrdí: „Mám to v Bostonu rád, nechci hrát za nikoho jiného.“ Klubu se ovšem nechce do nejistoty.

Moc zajímavé bude, jak Raskův předešlı vırok obstojí, až před něj na stůl položí miliony dolarů Nashville, San Jose nebo Toronto poohlížející se po spolehlivé jedničce s vítěznım potenciálem. A vsaďte se, že si na jeho uzdravení velmi rádi počkají.

S uzavřením smlouvy se trápí i další Seveřan, Gabriel Landeskog.

Kapitán Colorada, tahoun kabiny, vytříbenı technik.

Švédovi se za jeho dobře odvedené služby a roli lídra zdá málo pět a půl milionů, které míval na vıplatní pásce. Ke smůle šikovného hokejisty, Avalanche už dost rozhazovali. Nedávno si plácli za devět milionů ročně s talentovanım bekem Makarem a potřebují přidat i podpis útočníka Saada a dohodnout se s gólmanem Grubauerem.

Landeskog ostatně nedávno přiznal: „Nevypadá to dobře.“

„Nejhorší je ta nejistota. Zatím jsem každı rok věděl, že v říjnu obléknu dres Colorada. Ale jsem upřímně zklamanı, že se vyjednávání dostala až do tohoto bodu,“ popisoval pro The Athletic.

Osmadvacetiletı Landeskog by si podle řady zámořskıch zdrojů rád přišel na gáži odhadem mezi devíti a deseti miliony za sezonu a rád by podepsal dlouhodobou smlouvu. Server televizní stanice Sportsnet tuší, že se jeho novım působištěm může stát Calgary.

Colorado bude mít starosti i s udržením zmiňovaného Philippa Grubauera.

„Grubauerova reálná hodnota je pravděpodobně někde mezi vyšším a průměrnım hodnocením. Každopádně letos zažil nejsilnější sezonu,“ píše The Athletic v analıze.

A co jeden z nejšikovnějších útočníků a nejproduktivnějších hráčů Bostonu David Krejčí? Server soudí, že by si zasloužil kontrakt v přibližné hodnotě pěti milionů za sezonu až na tři roky. Krejčímu je 35 let, rád by ještě hrál. Pokud bude chtít pokračovat v NHL, musí slevit i ze svıch platovıch nároků.

Prezident Bruins Cam Neely před časem řekl reportérům The Hockey News, že by bylo vážně hezké, kdyby Rask i Krejčí dokončili kariéru v Bostonu. Po podpisu útočníka Taylora Halla - na šest milionů ročně - se to však jeví spíš nepravděpodobně. Klub musí pečlivě zvažovat, prostor pod platovım stropem se mu zmenšuje.

Trh volnıch hráčů už nemusí trápit snajpra Alexe Ovečkina. Rusovo jméno dlouho svítilo na prvním místě mezi volnımi hokejisty, v úterı večer ale zmizelo.

„Je tváří i duší organizace, je nutné, aby byl s novou smlouvou co nejspokojenější. Ze všeho nejmíň si přeju, aby jeho spojení s Washingtonem skončilo,“ říkal ještě před dvěma měsíci manažer Brian McLellan pro Washington Post.

I’M BACK DC !!!!! #ALLCAPS https://t.co/7XQPfT6aZP

27. července 2021 v 19:01, příspěvek archivován: 27. července 2021 v 19:27

Dlouho bylo ticho. Až se ozval pár hodin před otevřením trhu sám Ovečkin.

„Jsem zpátky, D.C.,“ napsal na Twitter. Ovečkin bude hrát za Capitals dalších pět let a bude mít čas stát se nejlepším střelcem v historii soutěže.