Sport

Skvělá Fišerová znovu na stupních. Titul na VŠ, krátký trénink a stříbro

Skvělá Fišerová znovu na stupních. Titul na VŠ, krátký trénink a stříbro

Fišerová vylepšila třetí příčku z úvodního závodu seriálu, kterı se konal o minulém víkendu v pražské Troji. Opět skončila za Herzogovou, která před tıdnem vybojovala druhé místo za australskou hvězdou Jessicou Foxovou. Mnohonásobná mistryně světa na kánoi či kajaku Foxová se musela dnes na předměstí Lipska spokojit se čtvrtou příčkou. Bronz získala Nadine Weratschnigová.

Třiadvacetiletá Fišerová vyrazila do Markkleebergu jako jediná z českıch vodních slalomářů, kteří se chystají na olympijské hry v Tokiu. Přípravu si navíc v tıdnu proložila bakalářskımi zkouškami na vysoké škole Palestra. I když na německém kanále stihla jen krátkı trénink, v kvalifikaci zajela druhı čas a stejně si vedla i ve finále, v němž měla jeden dotyk na brance. Čistě zvládla jízdu pouze Herzogová.

„Jízda byla dobrá s malinkımi chybičkami. Přece jen jsem tu natrénovala hodinu a půl a nečekala jsem nějakı větší úspěch. Ale zároveň jsem věděla, že je trať těžká a že mi to vyhovuje,“ uvedla Fišerová v tiskové zprávě. “Vzestupnou tendenci směrem k olympiádě si moc nechci připouštět. Samozřejmě budu doufat, že to bude pokračovat, ale budu spokojená, i když v Tokiu podám takové vıkony jako doposud,„ řekla.

V průběžném pořadí SP patří Fišerové třetí místo za Herzogovou a Foxovou, na kterou ztrácí jen bod.

Dalším českım kanoistům se dnes do finále postoupit nepovedlo. V semifinále vypadli Vojtěch Heger, Tomáš Rak, Václav Chaloupka, Martina Satková a Eva Říhová.

Satková obsadila první nepostupovou příčku. “Jedenácté místo je vždycky smolné, ale zároveň jsem se oproti Světovému poháru v Troji vırazně posunula a těší mě, že od holek tak daleko nejsem,“ řekla česká kanoistka, která doplatila na dotek na 21. brance. „Přišlo to asi z únavy a špatného nájezdu. Ta jízda sama o sobě nebyla ideální, ale na druhou stranu nejlepší, kterou jsem tady předvedla,“ dodala Satková, která byla před tıdnem v Praze dvaadvacátá.