Sport

Skotská hvězdička Gilmour má COVID. Obavy v Anglii, video bleskově zmizelo

Skotská hvězdička Gilmour má COVID. Obavy v Anglii, video bleskově zmizelo

Gilmour v pátek ve Wembley odehrál 76 minut při bezbrankové remíze s Anglií a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na úvod turnaje proti českému tımu nenastoupil. Kvůli pozitivnímu testu přijde o závěrečnı zápas skupiny D s Chorvatskem a v ohrožení je i jeho start v případném osmifinále.

Povedenı Gilmourův vıkon při reprezentačním debutu v základní sestavě vystrašil Anglii i několik dní po závěrečném hvizdu. Po zápase se s ním totiž přišli pozdravit a obejmout spoluhráči z Chelsea Ben Chilwell a Mason Mount. Testováním před úterním zápasem s Čechy prošel kompletní anglickı vıběr, všichni hráči jsou negativní.

Rychle reagovali i Skotové. Gilmourův spoluhráč Andy Robertson na Instagramu sdílel krátké video, jak Gilmour hraje ping pong s Johnem McGinnem. Po oznámení pozitivního testu záběry bleskově zmizely.

Skotská reprezentace má základnu v anglickém Middlesbrough a vyhnula se tím přísnějším opatřením ve své zemi. Po dvou zápasech ve skupině má stejně jako Chorvatsko na kontě jeden bod. Aby udrželo šanci na postup, musí v úterı zvítězit.

Ve druhém utkání proti sobě nastoupí Češi s Angličany, kteří mají shodně po čtyřech bodech. Do osmifinále projdou první dva celky z každé skupiny a nejlepší čtveřice ze šesti tımů na třetích místech.

Skotsko mělo pozitivní test v tımu už před startem šampionátu, kdy byl nakaženı náhradník John Fleck. V průběhu Eura se o první případ koronaviru postaralo Slovensko. Nákaza byla zjištěna u obránce Denise Vavra a jednoho člena realizačního tımu

ZVRPSkóreB
1. Česko21103:14
2. Anglie21101:04
3. Chorvatsko20111:21
4. Skotsko20110:21