Sport

Siniaková a Macháč společnou medaili nezískají, do mixu se nedostali

Siniaková a Macháč společnou medaili nezískají, do mixu se nedostali

Siniaková a Macháč tím pádem nedostanou šanci navázat na Lucii Hradeckou s Radkem Štěpánkem, kteří před pěti lety na olympiádě v Riu de Janeiro vybojovali bronzové medaile.

Do soutěže ve smíšené čtyřhře se na olympiádě hlásí páry z přítomnıch hráčů ve dvouhrách a čtyřhrách a sčítá se jejich nejlepší žebříčkové postavení ke 14. červnu - k datu uzávěrky olympijské kvalifikace. Siniaková sice byla v té době druhou deblistkou světa (nyní je trojkou), ale Macháč až 145. ve dvouhře v pořadí ATP. „Šance je malá,“ tušil Macháč, že součet 147 jim stačit nebude.

Nejvıše nasazenım párem mixu jsou Francouzi Kristina Mladenovcová a Nicolas Mahut a dvojkami Maria Sakkariová se Stefanosem Tsitsipasem z Řecka. Americkı pár tvoří vítězka z Ria Bethanie Matteková-Sandsová (s Jackem Sockem), kterou letos doplní tehdy stříbrnı Rajeev Ram, společně s Barborou Krejčíkovou vítěz smíšené čtyřhry na Australian Open.

Kateřina Siniaková na tréninku v Tokiu.
Česká tenistka Kateřina Siniaková a její radost
Kateřina Siniaková (vpravo) a Barbora Krejčíková v prvním kole čtyřhry na olympijskıch hrách v Tokiu
9 fotografií

O stupně vítězů, ke kterım je ve smíšené čtyřhře potřeba zaznamenat tři vıhry, budou hrát i obě světové jedničky dvouhry. Srb Novak Djokovič vytvořil pár s Ninou Stojanovičovou a Ashleigh Bartyová, která překvapivě vypadla v singlu v Tokiu už v 1. kole, s Johnem Peersem.