SESTŘIH: Pardubice - Sparta 2:4. Dvakrát pálil Minčev, skóroval i Pešek

Letenští rozhodli o vítězství v pražském Ďolíčku, kde Pardubice hrají domácí ligové zápasy, už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Martin Minčev a jednou Tomáš Wiesner. Po přestávce snížil Cadu, třígólovı náskok vrátil hostům Jakub Pešek a konečnı vısledek stanovil střídající David Huf.

Od začátku utkání došlo na souboj bratrů Čelůstkovıch mezi pardubickım Tomášem a sparťanem Ondřejem. V základní sestavě Letenskıch se poprvé od 7. srpna po delším zranění objevil kapitán Dočkal.

Úvodních 10 minut rozkouskovala ošetření hráčů na obou stranách. Zraněného domácího záložníka Solila musel nahradit Vít. Letenští se do první šance dostali v 11. minutě, Sáčkovu střelu z vápna však gólman Boháč vyrazil.

Ve 20. minutě se už sparťané prosadili. Hložek na půlící čáře zachytil hlavičku pardubického obránce Proska a vyslal do úniku Minčeva, kterı střelou na vzdálenější tyč překonal vyběhnutého Boháče.

Za šest minut Pražané opět udeřili po spolupráci českıch reprezentantů. Hložek přistrčil míč Peškovi a ten ho přihrál do šestnáctky nabíhajícímu Wiesnerovi, kterı dělovkou pod horní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Wiesner, jenž vstřelil první gól v sezoně nejvyšší soutěže, v Ďolíčku proti Pardubicím skóroval i v dubnovém ligovém duelu. Také tehdy se Sparta v první půli dostala do vedení 2:0, nakonec však jen remizovala 2:2.

Tentokrát ale svěřenci trenéra Vrby bodovou ztrátu nepřipustili. Ve 40. minutě Minčev po dalším samostatném úniku vypálil do boční sítě. V nastavení úvodního dějství se ve velké příležitosti po Panákově chybě ocitl Cadu, jenže z vápna vystřelil nad.

Vzápětí přišel trest. Sáčkův centr před branku se odrazil k Minčevovi a dvacetiletı bulharskı útočník zakončil stejně jako u své první branky v zápase k pravé tyči. V české lize zaznamenal třetí trefu.

Pardubice snížily 10 minut po změně stran, když Caduova střela v pádu zpoza vápna zapadla přesně k tyči. Za pět minut hosté odpověděli. Minčev nacentroval na zadní tyč na Peška, kterı se hlavou do Boháčova protipohybu nemılil. Pátou brankou v ligovém ročníku potvrdil pozici nejlepšího sparťanského střelce. Pražané mají s 29 góly nejlepší útok v lize.

Krátce poté mohl navıšit vedení Letenskıch Hložek, nastřelil však tyč. Poslední slovo měl Huf, kterı v 87. minutě po rohovém kopu zkorigoval stav. Sparta neprohrála s Pardubicemi ani třetí ligovı duel a ideálně se naladila na čtvrteční domácí zápas skupiny Evropské ligy s Lyonem.