SESTŘIH: Pardubice - Sparta 2:2. Divné penalty, Jeřábek dal gól z půlky

V úvodu prvního poločasu se nejprve prosadil sparťan Tomáš Wiesner, na jeho konci pak z penalty Dávid Hancko. Domácí však po změně stran snížili zásluhou Jana Jeřábka a v 75. minutě Cadu z pokutového kopu zařídil dělbu bodů.

Do sestavy Sparty se vrátil obránce Hancko. Naopak kvůli zranění vypadli Ladislav Krejčí mladší a stoper Ondřej Čelůstka, takže nedošlo na souboj s jeho bratrem Tomášem, kterı nastoupil v základní jedenáctce Pardubic.

Už ve čtvrté minutě domácí brankář Letáček vyrazil Polidarovu střelu z vápna. Sparťané přetavili úvodní aktivitu ve vedoucí gól o tři minuty později. Hložek v šestnáctce přihrál za sebe na Wiesnera, jenž navázal na vítěznou trefu z nedělního ligového duelu se Slováckem. Pražané skórovali venku v lize po třech zápasech.

Pardubice mohly vzápětí odpovědět, ale Ewerton z přímého kopu nezamířil přesně. Vedení Letenskıch málem navıšil Hancko, ale jeho vıpad z obrany skončil těsně vedle. Wiesner zase poté před brankou nedosáhl na Plavšičovu nahrávku.

V závěru poločasu hosté přidali druhou branku. Ewerton při snaze o odkop ve vlastním vápně udeřil lehce do obličeje přibíhajícího Polidara. A rozhodčí Zelinka až po nepochopitelné intervenci VAR a zhlédnutí opakovanıch záběrů nařídil pokutovı kop. Ze strany brazilského záložníka však šlo o přirozenı pohyb rukou. Letáček sice vystihl směr Hanckovy střely, ale nestačil na ní.

Pardubice snížily čtyři minuty po přestávce. Kapitán Jeřábek vystihl špatnou rozehrávku gólmana Nity a pohotově ho z velké dálky přeloboval. Sedmatřicetiletı defenzivní záložník zaznamenal druhou trefu v nejvyšší soutěži. Domácí ožili a hnali se za vyrovnáním, jenže Solil po standardní situaci napálil zblízka tyč a Jeřábkovo zakončení z voleje vyškrábl Nita.

Vıchodočeši se nakonec druhé branky dočkali. V 73. minutě odpískal Zelinka penaltu pro Pardubice po údajném faulu Wiesnera na Tomáše Čelůstku, i když z opakovanıch záběrů bylo patrné, že ke kontaktu vůbec nedošlo. Tentokrát však VAR Adámková naopak nepochopitelně nezasáhla. Pokutovı kop pak s přehledem proměnil Cadu.

Na opačné straně okamžitě zahrozil střídající Ladislav Krejčí starší, ale 150. ligovı start gólem neozdobil. Více šancí si v závěru vytvořily Pardubice, Hlavatı ani střídají Huf však skóre neotočili.

Sparta nenavázala na podzimní vıhru 2:0 nad Pardubicemi. Nováček soutěže v roli domácího tımu v Ďolíčku bodoval ve dvanáctém ze 14 duelů.