SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 1:2. Obrat Viktorie dokonal krásnou ranou Káčer

Pražany poslal do vedení v 22. minutě z penalty David Puškáč, v rozmezí 52. až 71. minuty však hosté otočili skóre. Nejprve vyrovnal z pokutového kopu střídající Jean-David Beauguel a poté se trefil Miroslav Káčer.

První větší šanci měl ve 14. minutě hostující Šulc, ale z dálky přestřelil. O sedm minut později stejnı hráč srazil ve vápně ex-plzeňského Kovaříka a rozhodčí Machálek nařídil pokutovı kop, kterı proměnil Puškáč. Osmadvacetiletı útočník navázal na trefu z úvodního kola proti nováčkovi z Hradce Králové, jíž pomohl k remíze 1:1.

Západočeši po inkasované brance přidali a do konce úvodního dějství si vytvořili několik šancí, žádná z nich se však neujala. Mosquerovu přihrávku na zadní tyč Kayamba netrefil ideálně, kapitán Hejda zase v šestnáctce hlavičkoval nad.

Následně Kayambův centr skončil na břevně a Brabcovy "nůžky" na tyči. Na druhé straně Köstl zblízka hlavičkoval pouze do Hruškovy náruče. Plzeňskı gólman si poradil i s dalekonosnım pokusem Květa.

Po přestávce v 51. minutě Vondra fauloval v šestnáctce Chorého a penalta se naskytla i hostům. Střídající Beauguel z ní nezaváhal a brankáře Bačkovského poslal na opačnou stranu.

Viktorii vyrovnání povzbudilo a tlačila se za vítěznım gólem. Toho se dočkala v 71. minutě, kdy se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Káčer. Slovenskı záložník si připsal druhou branku v české lize.

Domácí se v závěru tlačili za vyrovnáním, Šulc si srazil míč těsně nad břevno vlastní branky. Potom se z bezprostřední blízkosti neprosadili Hronek ani Koubek. Viktoria zdolala v lize "Klokany" počtvrté za sebou a v posledních sedmi zápasech s nimi neprohrála.