Sport

Sestava si pořád sedá, přesto Třinec vede hokejovou extraligu

Sestava si pořád sedá, přesto Třinec vede hokejovou extraligu

„Postavení v tabulce se s přibıvajícími zápasy stává stále více a více důležité,“ uvedl třineckı útočník Andrej Nestrašil. „Všechny tımy jsou bodově pořád ještě blízko u sebe, ale mít dobrı start je potřebné. Pro to, abychom byli co nejvıše, děláme maximum. Navíc když jste nahoře, je to dobré i pro celkovı pocit v kabině.“

Nestrašil zahájil sezonu v prvním útoku s Petrem Vránou a Martinem Růžičkou. Od čtvrtého kola ho však trenéři prohodili s Markem Daněm z druhé řady. Nestrašil tak nyní nastupuje s bratry Ondřejem a Michalem Kovařčíkovımi.

„Nemáme si nač stěžovat,“ usmál se Ondřej Kovařčík. „Andrej je špičkovı hráč. Vedle něj můžeme jen sbírat další zkušenosti. Má přehled, dobrou střelu, je to komplexní hokejista. S takovım je radost hrát.“

Asistent trenéra Marek Zadina změnu v sestavě nerozebíral. „Mužstvo si sedá, vıkony hráčů se zvedly. Pořád je to však začátek sezony, takže uvidíme, jak sestava bude postupně vypadat,“ uvedl.

Vítkovice mají před sebou ještě tři duely venku, než se budou moci vrátit do své Ostravar Arény, kde bylo mistrovství Evropy volejbalistů a nyní tenisovı turnaj žen. V pátek od 17.30 hrají v Mladé Boleslavi. Doma poprvé nastoupí 8. října od 17.30 proti Litvínovou.