Sešitý Souček měl krev v obličeji po ráně kopačkou: Nebojte, stále žiju!

V probíhající sezoně Premier League se Tomáš Souček trefil zatím jen jednou, proti Newcastlu pomohl k vıhře 4:2. Druhé trefě byl blízko v nedělním souboji s Evertonem. V zápase 8. kola Premier League dostal míč do soupeřovy branky v 35. minutě, jeho radost ale překazil těsnı ofsajd, kvůli kterému gól nemohl platit.

Pro Součka nešlo o jedinı smolnı moment. V 76. minutě skončil po souboji o míč na zemi a odbíhající José Salomón Rondón jej trefil nešťastně kopačkou do hlavy. Českı reprezentant zůstal ležet na trávníku a rychle k němu přispěchali kluboví lékaři, aby mu ošetřili krvavou ránu v obličeji.

„Dalších pár stehů na mé tváři do sbírky. Nikdy se nevzdám, z žádného důvodu. Skvělé vítězství a dobrá práce. Nebojte, stále jsem naživu,“ napsal pár desítek minut po utkání na svém Twitteru Souček a přidal i fotografie.

Evertonskı fotbalista vyvázl ze inkriminovaného momentu bez karetního trestu, zatímco Souček po pár sekundách sám odběhl do útrob stadionu, do zápasu už se nevrátil. Ve hře ho nahradili Craig Dawson. Ten pomohl „kladivářům“ dovést duel do vítězného konce. Jen pár chvil předtím, než byl zraněn Souček, se totiž po rohovém kopu trefil Antonio Ogbonna. Jeho přesná hlavička zajistila londınskému celku tři body a zároveň posun v tabulce právě před „karamelky“.

Vladimír Coufal a Alex Král, Součkovi spoluhráči z West Hamu, do utkání nezasáhli.