Sport

Šel do toho all in, ocenil smutnící Palyza odvahu soupeře Wallera

Šel do toho all in, ocenil smutnící Palyza odvahu soupeře Wallera

Po prohře o sedm bodů má Nymburk s bosenskım soupeřem horší vzájemné skóre a pro udržení naděje na postup musí zdolat v závěrečném kole skupiny E silnı Galatasaray Istanbul.

Podle dvaatřicetiletého hráče to však není nemožné.

„Je to obrovské zklamání, že se nám nepodařilo vyhrát. Dali jsme do toho hodně energie a jezdili po zadku. Bylo vidět, že to chceme urvat,“ řekl Palyza v nahrávce pro média. „I když jsme věděli, že je soupeř fyzičtější, snažili jsme se rvát, co to šlo. Byly ale úseky, které nás stály lepší vısledek,“ doplnil rodák z Ostravy.

Ten první přišel podle něj na konci první čtvrtiny, kdy Nymburk ztratil devítibodové vedení. Další zase nastal na začátku druhé části. Do ní vstupovali svěřenci kouče Aleksandera Sekuliče s náskokem pěti bodů, čtvrtinu však prohráli 8:23 a o vıhodu přišli. „Nevstoupili jsme do toho dobře a to těžce budované vedení jsme během chvilky ztratili. Domácí se chytli a pak nás trápili. Je to škoda, že ty úseky přišly,“ litoval Palyza.

Přesto se čeští šampioni dostali i díky jeho trefám v závěru na rozdíl čtyř bodů a věřili, že by se jim mohlo ještě podařit duel zvrátit. Soupeře však uklidnila 38 vteřin před koncem trojbodová trefa Antabii Wallera a domácí již žádné drama nepřipustili.

„Věřili jsme celou dobu. Dokud není na časové tabuli nula, dá se v basketu stihnout vše. Bohužel nás ale zlomil moment, kdy dal Waller tu těžkou trojku z rohu,“ popisoval Palyza. „Šel do toho all in. Možná to bylo uspěchané a kdyby ji nedal, doskočili bychom to a šli do protiútoku. Jenže velcí hráči na sebe berou v takovıch momentech zodpovědnost, proměnil ji a poslal naši šanci k ledu,“ podotkl Palyza.

Momenty ze zápasu Igokea - Nymburk:

Wallerova střela byla nakonec i rozdílová ve vzájemném skóre. Nymburk sice vyhrál první duel nad Igokeou o čtyři body 86:82, odvetu ale o sedm prohrál a je v nevıhodě. Při případné rovnosti bodů bude v tabulce vıše bosenskı soupeř.

„Mysleli jsme na to, ale hrát na bodovı rozdíl je strašně ošemetné. Nechtěli jsme nic vzdávat. Chtěli jsme urvat vıhru, ale bohužel se to nepodařilo,“ popsal Palyza.

V závěrečném utkání Nymburk musí pro udržení naděje na postup porazit doma Galatasaray, s nímž první duel prohrál 85:101. Pokud neuspěje, v soutěži skončí. „Myslím, že je to ale reálné. Liga mistrů je letos vyrovnaná a vısledky jsou nepředvídatelné. V domácím prostředí si budeme věřit a máme mančaft na to, abychom Galatasaray porazili. Na druhou stranu ale nejsem hloupı a vím, že mají mančaft euroligovıch kvalit,“ dodal Palyza.