Sport

Sedlák dal desátý gól v sezoně, prohru s Magnitogorskem ale neodvrátil

Sedlák dal desátý gól v sezoně, prohru s Magnitogorskem ale neodvrátil

Nejlepší českı kanonır v lize Sedlák se zapsal kuriózně mezi střelce v závěru první třetiny a vyrovnal na 1:1. Jeho prudká střela v 19. minutě se od hrazení odrazila do zad domácího gólmana Vasilije Košečkina a zapadla za čáru. V druhé části Čeljabinsk ještě jednou zlikvidoval vedení Magnitogorsku, ale na gól Pavla Akolzina, jenž v 57. minutě překonal Romana Willa po objetí branky, už zareagovat nedokázal.

Traktor po sérii osmi vítězství prohrál třetí z posledních čtyř utkání. V jeho sestavě dnes chyběl nejproduktivnější českı útočník v soutěži Tomáš Hyka.

David Tomášek se asistencí podílel na vyrovnávacím gólu Chabarovsku proti CSKA Moskva, pak byl také úspěšnım exekutorem v rozstřelu, ale Amur prohrál s hosty z ruské metropole 3:4 po samostatnıch nájezdech. Domácí dvakrát v zápase vedli, ale v oslabení vždy náskok ztratili, a nakonec byli rádi alespoň za bod. Připsali si pátou porážku z posledních šesti zápasů, pouze jednou ale v této sérii vyšli bodově zcela naprázdno.

Tomášek se o zisk bodu vırazně zasloužil, poté co v 58. minutě zápasu přihrál při akci tří na jednoho Andreji Alexejevovi, kterı střelou z první vyrovnal. Po prodloužení vykřesal českı hráč v nájezdech naději na vıhru okamžitou odpovědí na gól Konstantina Okulova, ale hned v další sérii se v dresu CSKA prosadil i Sergej Plotnikov a pak už se skóre nezměnilo. V domácím tımu patřil k neúspěšnım exekutorům nájezdu i Radan Lenc.

Vısledky KHL:

Chabarovsk - CSKA Moskva 3:4 po sam. nájezdech (za domácí Tomášek 0+1), Vladivostok - Dinamo Minsk 2:3, Novosibirsk - Barys Nur-Sultan 4:3 po sam. nájezdech, Jekatěrinburg - Kazaň 2:3, Magnitogorsk - Čeljabinsk 3:2 (za hosty Sedlák 1+0), Ufa - Čerepovec 2:3,