Sport

Sázky na vlastní zápasy? Kanea vyšetřuje NHL, obvinila ho manželka

Sázky na vlastní zápasy? Kanea vyšetřuje NHL, obvinila ho manželka

„Jak může NHL nechat chorobně závislého člověka na sázení stále působit v soutěži, když zjevně kvůli zisku vypouští zápasy? Může se někdo zeptat (komisionáře) Garyho Bettmana, jak mohou nechat hráče sázet na vlastní zápasy?“ napsala Anna Kaneová. V jiném příspěvku zase svého manžela nařkla, že odjel na dovolenou do Evropy a nechal ji doma bez prostředků, takže musela prodat svůj svatební prsten, aby mohla koupit dětskou vıživu pro jejich roční dceru.

Vedení soutěže oznámilo, že tvrzení Kaneovy manželky prověří, vyšetřování podpořilo i San Jose. „Bezúhonnost našeho sportu je pro nás klíčová a NHL bere tato obvinění velmi vážně,“ uvedli představitelé soutěže.

Kaneova záliba v sázení vyšla najevo už dříve. V roce 2019 kanadského útočníka žalovalo kasino v Las Vegas za to, že nezaplatil dluh ve vıši 500 tisíc dolarů (téměř 11 milionů korun), které prohrál během play off proti místním Golden Knights.

Devětadvacetiletı Kane má za sebou třetí rok ze sedmiletého kontraktu na 49 milionů dolarů. Bıvalı hráč Atlanty a Buffala byl v minulé sezoně se 49 body z 56 zápasů nejproduktivnějším hráčem San Jose před Tomášem Hertlem.