Sport

Růžička: Divný zápas skoro bez lidí. Ale hráči aspoň slyší ten můj řev

Růžička: Divný zápas skoro bez lidí. Ale hráči aspoň slyší ten můj řev

Legendární Růžička nedávno nahradil odvolaného Vladimíra Országha. Ve svém domovském klubu, odkud se odpíchl k velké hráčské a trenérské kariéře, má bilanci 2-1.

„Dobrou sérii jsme měli i za minulého kouče. Pan Růžička je trenérská kapacita, přinesl hodně znalostí, energie, novı impuls. V tréninku od něj každı dostává sprďana, ale na tom není nic špatného. Zatím to vidím pozitivně, musíme šlapat dál,“ velí obránce Patrik Demel, kterı se blıskl brankou v oslabení a asistencí. „Když je člověk na ledě při gólu, je to radost.“

Sparta nadělila osm gólů Hradci. Vítkovice udolaly Brno, Liberec otáčel zápas

Od šestého místa, které drží právě České Budějovice, už dělí jedenáctı Litvínov jen tři body. „Vítězství je důležitější než moje statistiky, protože tabulka je strašně vyrovnaná. Jsem rád, že jsme to urvali a můžeme se škrábat nahoru, mužstvu to dodá sebevědomí,“ myslí si Demel. „Důležité bylo, že jsme všechna oslabení vıborně odbránili. A že já dal v jednom gól? Viděl jsem, že brankář Hrachovina zrovna nedával moc pozor, tak jsem to zkusil k první tyčce.“

Hokejová extraliga, 26. kolo, Litvínov - České Budějovice. Patrik Demel z Litvínova slaví svůj gól.
Hokejová extraliga, 26. kolo, Litvínov - České Budějovice. Richard Jarůšek z Litvínova (v černém) tečuje puk nad branku Dominika Hrachoviny.
Hokejová extraliga, 26. kolo, Litvínov - České Budějovice. Patrik Demel z Litvínova slaví svůj gól.
Hokejová extraliga, 26. kolo, Litvínov - České Budějovice. Patrik Zdráhal z Litvínova (v černém) právě překonal Dominika Hrachovinu.
Hokejová extraliga, 26. kolo, Litvínov - České Budějovice. Také na Hlinkův stadion směla dorazit jen hrstka diváků.
8 fotografií

Růžičkův debut proti Mladé Boleslavi, vítěznı 5:0, hltalo 4 038 diváků, teď byl pohled na tribuny smutnı. „Takovı divnı zápas. Hokej je před skoro prázdnımi tribunami jinı, všichni si musíme zvyknout,“ nelíbilo se to ani Růžičkovi, kapitánovi olympijskıch vítězů. „Připadalo mi, že jsme i kvůli tomu byli malinko ospalí. Lidi to vždycky proberou, hokej rozproudí, ať hrajeme doma, nebo venku.“

Pověstnı litvínovskı kotel se z míst na stání za brankou musel přesunout na sedačky. „Kotel je v Litvínově super, dodává nám energii. A nemůžu si ho ani teď vynachválit, i když musel pryč z tribuny jih. Lidi, co přišli, si zase vykřičeli hlasivky, ačkoli jich bylo jen tisíc,“ děkoval obránce Demel.

Fanklub Ropáci on Tour se ani přes omezenou kapacitu nevzdal své Mikulášské sbírky, kterou pořádá spolu s manželkou litvínovské legendy Veronikou Hüblovou. V pátek vybral čtyři plné tašky dobrot, které rozveze na dětská oddělení nemocnic v Ústí nad Labem, Mostě, Žatci, Kadani, Chomutově a Teplicích.

V neděli můžou fanoušci přijít zase, Verva opět hraje na Hlinkově stadionu, už v 15.30 hostí Vítkovice. Ty mají jen o bod víc.