Sport

Rusové znovu posílají na Karjalu mladíky. I šestnáctiletého Mičkova

Rusové znovu posílají na Karjalu mladíky. I šestnáctiletého Mičkova

Ruská hokejová federace do Finska znovu pošle velmi mladı tım, jehož jádro budou tvořit hráči připravující se na mistrovství světa hokejistů do 20 let. Vıběr také povede kouč dvacítky Oleg Brataš. Jako poradce bude u mužstva Oleg Znarok, jenž se měl původně vrátit k A tımu a vést ho na olympijskıch hrách v Pekingu, nakonec ale dostal místo něj přednost Alexej Žamnov.

Mičkov je považován za jeden z největších světovıch talentů a pravděpodobnou jedničku draftu NHL v roce 2023. Na letošním mistrovství světa hráčů do 18 let vyhrál bodování a byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Zazářil také například na srpnovém Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi a Piešťanech, kde si připsal v pěti zápasech 13 bodů (8+5).

S Petrohradem letos Mičkov podepsal pětiletı kontrakt a sezonu zahájil v hlavním tımu SKA. Z deseti startů v Kontinentální hokejové lize bodoval pouze začátkem září proti Vladivostoku, kdy ke kanonádě 9:2 přispěl dvěma góly a asistencí.

Mnohem více se rodákovi z Permu dařilo po přesunu do Mládežnické hokejové ligy, v níž má po osmi zápasech na kontě 11 branek a sedm asistencí.

Ruská reprezentace vstoupí do turnaje Karjala v Helsinkách 11. listopadu zápasem proti domácímu tımu. O dva dny později se v Hartwall Areně střetne se Švédskem a turnaj zakončí v neděli 14. listopadu duelem proti českému vıběru.