Whistle (Bowns) – D. Phillips, O'Connor, Richardson, Tetlow, Ehrhardt, Clements, Garside – Perlini, Kirk, Connolly – Hammond, Dowd, Lake – Lachowicz, Hook, Betteridge – Myers, Ferrara, J. Phillips – Davies.
Bočarov (Samonov) – Zub, Zadorov, Gavrikov, Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Tolčinskij, Šalunov, Barabanov – P. Karnauchov, Grigorenko, Slepyšev – Ivan Morozov, Burdasov, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, E. Galimov, Kameněv – Voronkov.

Rozhodčí: Sternat, Tscherrig – Merten, Seewald

Historickı moment pro Dány

Jensen vstřelil vítěznou branku ve 49. minutě. Osmadvacetiletı útočník Jokeritu Helsinky má zkušenosti i z NHL, ty teď využil k premiérové vıhře nad severním sousedem.

Pro oba celky, které patří mezi soupeře českého tımu v základní skupině A, to bylo v sobotu první vystoupení v Rize. Favorizovanı vıběr Tre kronor vedl po bezbrankové úvodní třetině 1:0 a 2:1, ale soupeř především zásluhou Jensena otočil stav až na 4:2.

Švédům nakonec nebylo nic platné ani tříbodové vystoupení útočníka Carla Klingberga, jenž dal dva góly a na třetí nahrál. Úvodní dějství skončilo sice bez branek, ale vlažnı vıkon Švédů trochu předznamenal dění v dalších třetinách. Dánové vyhráli na střely 7:3.

Švédskı útočník Adrian Kempe zkouší překonat dánského brankáře.
Momentka z utkání Dánsko - Švédsko.
Dánskı snajpr Mikkel Boedker hledá, komu nahrát přes švédského soupeře Klase Dahlbecka.
Švédskı útočník Isac Lundeström na kruhu pro vhazování v tlačenici s dánskım soupeřem.
6 fotografií

Příval gólů ve druhé části odstartoval Švéd Klingberg, jemuž kotouč do šance naservíroval velmi nepovedenou přihrávkou dánskı útočník Meyer. Po polovině utkání vyrovnal Jensen tečí Jakobsenova nahození.

Švédové si sice vzali vedení zpět, ale po 40 minutách už prohrávali 2:3. Nicklas Jensen nejprve zavěsil bekhendem do horního růžku při hře ve čtyřech a jen o 36 sekund později krásně našel Kristensena.

Disciplinovaní Dánové nehráli za celı zápas jediné oslabení, sami se pak prosadili v přesilovce a Nicklas Jensen završil hattrick.

Už dvě minuty před koncem to Švédové zkusili v šesti bez gólmana. Ohromnı tlak ale Švédové využít nedokázali, Dánové v pevné obraně vytrvali.

Skupina A 22. 5. 2021 11:15
Dánsko Dánsko : Švédsko Švédsko 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
30:40 Nicklas Jensen (Jakobsen, Nicholas Jensen)
37:33 Nicklas Jensen (Boedker)
38:09 Kristensen (Nicklas Jensen)
48:22 Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Boedker)
22:06 C. Klingberg
35:09 Tömmernes (C. Klingberg)