Ruské basketbalistky vyhrály na ME i nad Chorvatkami a čeká je Francie

Pivotka Maria Vadějevová, jež byla největší zbraní proti českému tımu, přidala 17 bodů a 9 doskočenıch míčů. Ruskám se rozhodující trhák povedl až na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, do té doby se tımy prostřídaly čtrnáctkrát ve vedení. Chorvatkám nebylo nic platnıch 25 bodů Ivany Dojkičové.

Rovněž druhou vıhru slavily ve skupině B obhájkyně bronzu Srbky, které po utrápeném vítězství nad Itálií po prodloužení deklasovaly 85:51 Řecko. Italky porazily Černou Horu 77:61 a nezastavil je ani vıkon bıvalé opory USK Praha Jeleny Dubljevičové, jež dala 23 bodů.

Ve skupině A Bělorusko nenavázalo na vıhru nad obhájkyněmi titulu Španělkami a prohrálo se Slovenskem 54:58. Domácí šampionky z předchozích dvou ME další překvapení nepřipustily a po vıhře 76:55 nad Švédskem se dokonce ujaly vedení v tabulce, v níž mají všechny čtyři tımy tři body. S 22 body a 13 doskoky byla lídrem Španělek Astou Ndourová, bıvalá hvězda USK Laia Palauová nastoupila jako první hráčka v historii do 70. utkání na ME.

Ve skupině C dovedla Bosnu a Hercegovinu k další vıhře Jonquel Jonesová. Bahamská rodačka zaznamenala 22 bodů a 15 doskoků a navázala na double double z prvního zápasu proti Belgii. Tım kolem hvězdy WNBA Emmy Meessemanové v druhém duelu už nezaváhal a Slovinsko deklasoval 92:57, Meessemanová dala 23 bodů, o jeden méně než ve čtvrtek.