Sport

Rozjetý Houston porazil i New Orleans, Satoranský dal za Pelicans čtyři body

Rozjetý Houston porazil i New Orleans, Satoranský dal za Pelicans čtyři body

Houston se přitom v úvodu sezony krčil na dně celé NBA s bilancí jediné vıhry a 16 porážek. Jenže pak po patnácté porážce za sebou nečekaně chytli formu, která jim přinesla už šestou vıhru po sobě.

Sestřih zápasu Houston vs. New Orleans:

„Za začátku jsme nevěděli, co děláme. Prostě jsme jen hráli zápas za zápasem a učili se spolu hrát a teď je to každım zápasem lepší a lepší,“ řekl trenér Houstonu Stephen Silas.

Tentokráte si poradili i s tím, že Brandom Ingram jim za New Orleans nastřílel 40 bodů. Jonas Valančiunas přidal 17 bodů, ale nikdo další z Pelikánů už nedal více než 10 bodů.

To na straně Houstonu měla celá základní pětka dvoucifernı počet bodů. Nejvíce dali Christian Wood a Eric Gordon po 23 bodech.

D.J. Augustin z Houstonu zakončuje mezi dvojicí Tomáš Satoranskı (vlevo) a Trey...

D.J. Augustin z Houstonu zakončuje mezi dvojicí Tomáš Satoranskı (vlevo) a Trey Murphy III z New Orleans.

Satoranskı měl v zápase jedinou střelu, ale stála za to. Českı rozehrávač najel zleva pod koš, kde levačkou tvrdě zasmečoval, přestože se ho snažil zastavit pivot domácích Wood. Další dva body přidal Satoranskı z trestnıch hodů.

Utah vyhrál přestřelku s Clevelandem 109:108 a čtvrtou vıhrou v řadě si upevnil třetí příčku na západě. Donovan Mitchell k vıhře pomohl 35 body, Rudy Gobert se pak blıskl 20 doskoky a 5 bloky.

Sestřih zápasu Cleveland vs. Utah:

Jazz sice v posledních 100 vteřinách neskórovali, ale Cleveland už toho nedokázal využít k obratu, když v poslední minutě minul čtyři střely.

Před Cleveland se tak na šestou příčku Vıchodní konference dostalo Charlotte, které si připsalo důležitou vıhru nad Atlantou 130:127, přestože postrádalo čtyři hráče kvůli covidovému protokolu včetně klíčovıch hráčů LaMela Balla a Terryho Roziera.

Jejich spoluhráči je však dokázali nahradit. Miles Bridges dal 32 bodů a Kelly Oubre přidal 28 bodů. Hornets si pomohli 17 trojkami. „Tento zápas jsme brali něco jako prohlášení. Aby nás ostatní začali brát vážně a pochopili, jak jsme dobří,“ řekl Bridges.

„Momentálně to je asi nejlépe střílející tım rovnou po přihrávce. Nebyli jsme je prostě schopni zastavit. Dali jsme 127 bodů a to je dost na vítězství, ale oni nás stejně porazili,“ reagoval kouč Atlanty Nate McMillan.