Ronaldo zařídil Manchesteru United výhru nad Arsenalem, uspěl i Tottenham

Arsenal se ujal vedení ve 13. minutě kuriózní brankou Smithe-Rowa. Anglickı záložník poslal odraženı míč po rohovém kopu do nestřežené brány, zatímco gólman De Gea ležel v bolestech po přišlápnutí spoluhráče Freda. Gól musel potvrdit po delší prodlevě videorozhodčí.

United inkasovali na Old Trafford devátı gól v řadě, aniž by sami skórovali. Podobně negativní sérii měli naposledy před 60 lety, utnul ji ale krátce před pauzou Fernandes, jenž stylově oslavil svůj stı start v rudém dresu. Portugalskı záložník se trefil v lize poprvé od 11. září.

Po přestávce ukončil třízápasové čekání na zásah i Fernandesův hvězdnı krajan. V 53. minutě si Ronaldo naběhl na precizní Rashfordovu přihrávku a pohodlně zakončil. Krátce nato znovu srovnal Ödegaard, ale právě norskı záložník následně fauloval v pokutovém území Freda a „Rudí ďáblové“ šli znovu do vedení. Ronaldo poslal míč z penalty doprostřed brány a oslavil svůj 801. gól v profesionální kariéře.

Manchester v lize zvítězil po třech zápasech a je sedmı, Arsenal zůstal pátı. United odehráli poslední utkání pod vedením dočasného kouče Michaela Carricka, od pátku je převezme novı trenér Ralf Rangnick, jenž byl během dnešního utkání zatím pouze v hledišti.

Harry Kane z Tottenhamu prožívá zápas s Brentfordem.
Fotbalisté Tottenhamu se radují z gólu.
Gabriel (vlevo) z Arsenalu si kryje míč, atakuje ho Cristiano Ronaldo z Manchesteru United.
4 fotografie

Tottenham zvládl i třetí domácí soutěžní duel pod vedením Antonia Conteho a posunul se na šesté místo. Ústřední postavou vítěze proti nováčkovi byl útočník Son Hung-min, po jehož centru si v 12. minutě vstřelil Canós nešťastnım odrazem od hlavy vlastní branku. Po změně stran přidal jihokorejskı reprezentant po rychlém brejku a Lucasově přihrávce svou pátou ligovou trefu v sezoně.

Tottenham už je pouze dva body za čtvrtım West Hamem, má navíc zápas k dobru. Brentford je dvanáctı.

Anglická liga - 14. kolo: Tottenham - Brentford 2:0 (12. vlastní Canós, 65. Son Hung-min), Manchester United - Arsenal 3:2 (52. a 70. z pen. Ronaldo, 44. Fernandes - 13. Smith Rowe, 54. Ödegaard).