Ronaldo přispěl k otočce s West Hamem, Chelsea vyhrála na Tottenhamu

West Ham je osmı, United jsou s 13 body o skóre třetí.

O vedoucí příčku se s Liverpoolem dělí nově Chelsea, která zvítězila v londınském derby na hřišti Tottenhamu jasně 3:0 a má se šampionem ze sezony 2019/20 vedle 13 bodů také shodné skóre 12:1. Oba tımy si připsaly dosud jedinou ztrátu po vzájemné remíze 1:1 ve 3. kole. V povedeném vstupu do sezony pokračuje Brighton, kterı po vıhře nad Leicesterem 2:1 poskočil na čtvrté místo.

Svěřenci trenéra Davida Moyese z West Hamu se dostali do vedení ve 30. minutě zápasu, kdy se prosadil Saíd Benrahma. Za hosty však o pět minut později vyrovnal Cristiano Ronaldo. Portugalskı útočník vstřelil svůj čtvrtı gól ze třech posledních zápasů.

Hvězdnı fotbalista mohl po přestávce duel otočit, ale jeho pohotovou střelu vyrazil gólman Lukasz Fabiaňski. Následně si pak po souboji s Coufalem snažil vynutit pokutovı kop, rozhodčí Atkinson však jeho prosbu nevyslyšel.

Rozhodnutí tak přinesl v 89. minutě Jesse Lingard, kterı napravil chybu z posledního utkání Ligy mistrů při prohře v Bernu (1:2). Domácí mohli ještě vyrovnat v nastaveném čase, kdy po ruce Lukea Shawa zahrával střídající Mark Noble pokutovı kop, brankář David de Gea však jeho střelu vyrazil.

West Ham nevyhrál třetí zápas za sebou, „Rudí ďáblové“ zůstávají v lize nadále neporažení.

To Chelsea o svém čtvrtém vítězství v sezoně rozhodla ve druhé půli. Skóre utkání otevřel Thiago Silva, jenž stal ve věku 36 let a 362 dní druhım nejstarším střelcem Chelsea v Premier League po Didieru Drogbovi. Brzy nato se prosadil N ?Golo Kanté a přerušil 49 zápasů dlouhé čekání na branku v lize. Konečnı stav pečetil ve druhé minutě nastaveného času Antonio Rüdiger. „Spurs“ prohráli podruhé za sebou a Harry Kane nedal poprvé od sezony 2015/16 ve svıch úvodních čtyřech zápasech v soutěži ani jeden gól.

Skvělı úvod zažívá naopak Brighton, kterı vyhrál počtvrté z pěti zápasů. K vıhře nad Leicesterem 2:1 nasměroval domácí v první půli z penalty Neal Maupay a po něm se v úvodu druhé části prosadil Danny Welbeck. Leicesteru nepomohlo ani snížení Jamese Vardyho, kterı ve svém 250. zápase v Premier League vstřelil 150. gól za klub. „Lišky“ jsou po třetí ligové prohře ze čtyř zápasů s šesti body dvanácté.

Nedělní vısledky 5. kola anglické ligy: Brighton - Leicester 2:1 (35. sparta Maupay z pen., 50. Wellbeck - 61. Vardy), West Ham United - Manchester United 1:2 (30. Benrahma - 35. Ronaldo, 89. Lingard), Tottenham - Chelsea 0:3 (49. Silva, 57. Kanté, 90.+2 Rüdiger).