Sport

Rekordní nadílka. Basketbalistky USK v Eurolize deklasovaly domácí Rigu

Rekordní nadílka. Basketbalistky USK v Eurolize deklasovaly domácí Rigu

Domácí tım, kterı měl dosud na kontě dvě vítězství z pěti zápasů, se dostal do vedení dvakrát jen v úplném úvodu, ale jedenáctibodová šňůra českıch šampionek znamenala vedení 13:4. Po úvodní čtvrtině hostující celek vedl už 18 bodů. Střelecky se činily v první čtvrtině především Condeová a Alyssa Thomasová, které daly po 12 bodech.

Domácí tım se mezi 9. a 19. minutou vůbec střelecky neprosadil a byla z toho šňůra 23 bodů USK a vedení 49:12. Trojka Ievy Korzaneové v čase 18:43 zabránila tomu, aby Riga odehrála celou čtvrtinu bez jediného bodu.

Sestřih ze zápasu TTT Riga - USK Praha:

Lotyšskı celek se pak střelecky chytil a ve třetí čtvrtině poprvé dokázal odehrát vyrovnanou pasáž. Ale Pražanky domácím nakonec jedenáctibodovou šňůrou nedopřály ani dílčí úspěch v podobě vyhrané jedné části a třetí čtvrtinu vyhrály 27:19. Stobodovou hranici Pražanky překonaly v tomto ročníku poprvé a přehoupla je přes ni 75 sekund před koncem Jonesová.

Po Rize čekají USK domácí zápasy s Reyerem Benátky, BLMA Montpellier a MBA Moskva. Prosincovı program zakončí české šampionky tři dny před Štědrım dnem na hřišti maďarského Szekszárdu.