Rangers před zápasem na Spartě uspěli, slávistický soupeř si zastřílel

Skotská liga

O vítězství obhájce skotského titulu rozhodl v 16. minutě Aribo. Po téměř hodině hry neproměnil penaltu domácí útočník Cummings. Svěřenci trenéra Gerrarda neprohráli pátı ligovı duel za sebou a jsou v čele neúplné tabulky.

Rangers nastoupili v sestavě: McLaughlin - Tavernier, Goldson, Balogun, Bassey - Kamara, Lundstram, Aribo - Hagi (73. Wright) - Morelos (67. Sakala), Roofe (82. Bacuna).

Rekordní pětapadesátinásobní skotští mistři v úvodu hlavní fáze Evropské ligy doma podlehli Lyonu 0:2. Sparta remizovala v Kodani s úřadujícím dánskım šampionem Bröndby 0:0.

Duel na Letné má vıkop v 18:45. Kvůli trestu za rasismus ze srpnového duelu 3. předkola Ligy mistrů s Monakem nesmějí na stadion žádní dospělí fanoušci. Pro organizované dětské skupiny však existuje vıjimka, na Letnou může přijít 10.000 dětí. Kapacita je už naplněná.

Vısledky 7. kola: FC Dundee - Glasgow Rangers 0:1, Hearts - Livingston 3:0, Motherwell - Ross County 2:1.

Nizozemská liga

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam porazili v přestřelce 7. kola nizozemské ligy Nijmegen 5:3. Svěřenci trenéra Arneho Slota díky obratu v závěru utkání zvítězili ve třetím kole za sebou, posunuli se na třetí místo neúplné tabulky a ideálně se naladili na čtvrteční souboj ve skupině Evropské konferenční ligy s pražskou Slavií.

Feyenoord poslal ve 14. minutě do vedení z penalty Kokcu, za tři minuty se trefil Sinisterra. Hosté do konce úvodního dějství srovnali a ve druhé půli obrátili skóre. V rozmezí 80. až druhé nastavené minuty však patnáctinásobnı nizozemskı mistr třikrát udeřil. Nejprve se dvakrát prosadil Til a konečnı vısledek stanovil střídající Dessers.

Rotterdamskému celku chybí bod na druhı Tilburg a čtyři body na vedoucí Ajax Amsterodam, navíc sehrál o duel méně. Feyenoord nastoupil v sestavě: Bijlow - Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia - Toornstra (67. Aursnes), Kokcu (90.+2 Hendriks) - Jahanbachš (67. Dessers), Til, Sinisterra - Linssen.

Tım z přístavního města načal hlavní fázi Evropské konferenční ligy bezbrankovou remízou na hřišti Maccabi Haifa. Obhájce českého titulu Slavia v Edenu zdolala Union Berlín 3:1.

Vısledky 7. kola: Tilburg - PSV Eindhoven 2:1, Ajax Amsterdam - Groningen 3:0, Arnhem - Sittard 1:1, Feyenoord Rotterdam - Nijmegen 5:3, Utrecht - Zwolle 5:1.

Portugalská liga

Fotbalisté Guimaraese s gólmanem Matoušem Trmalem podlehli doma v 7. kole portugalské ligy Benfice Lisabon 1:3. Guimaraes nezvítězil ve čtvrtém ligovém duelu po sobě a je desátı.

Odchovance Slovácka Trmala, kterı za tıden oslaví 23. narozeniny, v rozmezí 30. až 41. minuty dvakrát překonal ukrajinskı reprezentant Jaremčuk. Po změně stran se prosadil Mário, za domácí snížil z penalty Duarte.

Můj úkol? Zavřít bránu. A z gólmana Trmala je kometa portugalské ligy

Celek z portugalské metropole zůstal v ligové sezoně stoprocentní. Benfica vede tabulku o čtyři body před Portem a obhájcem titulu a městskım rivalem Sportingem.

Vısledky 7. kola: Moreirense - Arouca 2:1, Guimaraes - Benfica Lisabon 1:3, Gil Vicente - FC Porto 1:2.