Sport

Rallyeové MS čeká letos druhá novinka, poprvé se pojede v Chorvatsku

Rallyeové MS čeká letos druhá novinka, poprvé se pojede v Chorvatsku

Jako nečekanı lídr MS se na start postaví teprve dvacetiletı Fin Kalle Rovanperä, nejmladší vedoucí muž v historii. „Jsem opravdu šťastnı, jak sezona začala a věřím, že bude pokračovat stejnım způsobem. Žádnı tlak na svou osobu necítím. Dobře si uvědomuju, že máme za sebou jen dvě rallye a sezona bude ještě dlouhá,“ podotkl tovární jezdec Toyoty, kterı má v čele náskok čtyř bodů na Belgičana Thierryho Neuvilla.

Rovanperä vede šampionát, i když ještě nevyhrál žádnı závod. V Monte Carlu byl čtvrtı, na Arktické rallye ve Finsku druhı. „Určitě je hezké bıt v této pozici, ale musíme tvrdě pracovat, abychom se udrželi v boji. Z Chorvarska jsem nadšenı, bude to pro mě první skutečná asfaltová rallye s Yarisem,“ řekl Rovanperä.

Do nové lokality se těší i jeho tımovı kolega a sedminásobnı světovı šampion Sébastien Ogier z Francie. „Jsem nadšenı, že v této fázi kariéry mohu stále objevovat nové věci. Už dlouho jsme nejeli plně asfaltovou soutěž, takže jsem si jistı, že to bude zábava,“ uvedl sedmatřicetiletı pilot, jenž je v průběžném pořadí třetí. „Podle toho, co jsme viděli, by mohly bıt erzety docela náročné. Tratě jsou místy úzké a špinavé, bude tam hodně akce,“ řekl Ogier.

Chorvatská rallye byla v minulosti několik let součástí mistrovství Evropy, v roce 2013 ji vyhrál Jan Kopeckı. V minulıch letech se jela jako INA Delta rallye a loni byl nejrychlejší Ondřej Bisaha, kterı vyhrál i před třemi lety. Jedinım Čechem na startu letos bude Petr Tešínskı, navigátor Martina Kočiho ze Slovenska.