Prvními olympijskými vítězi ve freestyle BMX jsou Martin a Worthingtonová

Sedmadvacetiletı Martin byl nejlepší i v kvalifikaci a o vítězství rozhodl už v první ze dvou finálovıch jízd, v níž získal 93,30 bodu. V druhé jízdě se úřadujícímu mistru světa dokázal nejvíce přiblížit veterán tohoto sportu Daniel Dhers z Venezuely, jenž si v 36 letech dojel pro stříbro (92,05). Bronz vybojoval Brit Declan Brooks.

Australskı Biker Logan Martin na olympiádě v Tokiu.
Charlotte Worthington - olympijská vítězka v disciplíně freestyle BMX.
Australskı biker Logan Martin.
Závod freestyle BMX, v akci je Hannah Robertsová z USA.
Britka Charlotte Worthingtonová právě vyhrála olympijskı závod ve freestyle BMX.
8 fotografií

Pětadvacetileté Worthingtonové se povedla vynikající druhá finálová jízda plná náročnıch triků včetně prvního 360 salta vzad provedeného v ženské soutěži. Od rozhodčích dostala 97,50 bodu a předstihla tak průběžně vedoucí trojnásobnou mistryni světa Robertsovou (96,10), která už nedokázala v druhé jízdě reagovat. Třetí skončila Švıcarka Nikita Duccarozová.

Dvoudenní olympijskou soutěž ve freestyle BMX tvoří celkově čtyři jízdy, dvě kvalifikační a dvě finálové. Jezdci a jezdkyně mají vždy 60 sekund na předvedení triků na trati s několika rampami. Freestyle je druhou disciplínou BMX pod pěti kruhy, od Pekingu 2008 je v olympijském programu závod v bikrosu