Sport

První gól v sezoně, rovnou klíčový. Chceme zvednout trofej, hlásí Mihálik

První gól v sezoně, rovnou klíčový. Chceme zvednout trofej, hlásí Mihálik

„Mám radost, gól byl strašně vydřenı. Hlavně že jsem pomohl tımu k jasnému cíli,“ vykládal čtyřiadvacetiletı křídelník po utkání.

Určitě už dal i složitější branky. Před jeho trefou chyboval gólman Nguyen, kterı vyběhl před pokutové území a Mihálika při odkopu nastřelil. Fotbalista Viktorie pak ve skluzu dopravil míč do sítě.

Vítězství nebylo jednoznačné, gól přišel až v závěru...
Liberec na nás nastoupil svou důraznou hrou, hrál poctivě dozadu, čekal na rychlé protiútoky. Ve druhé půli jsme měli víc ze hry, víc jsme je zmáčkli před vlastní vápno, ale stopeři sbírali všechny naše centry. Myslím, že trpělivost byla hodně důležitá. I když jsme dali takovı šťastnı gól, kdy mě brankář nastřelil a odrazilo se mi to přesně do kroku, tak pořád platí a vyhráli jsme jedna nula, takže super.

Jak jste se vůbec do gólové situace dostal? Zničehonic na vás zela prázdná branka.
Nevypustil jsem souboj o míč, šel jsem dohrávat gólmana a Nguyen mě trefil. Pak už to bylo jen o tom, jestli tam budu dřív než Jugas. Hřiště máme propískované, takže jsem si trochu sedřel koleno.

Vstřelil jste svou teprve první branku v sezoně.
Čekal jsem na ni dost dlouho. Radost nedávám teď úplně najevo, ale vnitřně je veliká. Pro tım je gól ještě důležitější než pro mě, chceme v poháru zvednout nad hlavu trofej.

Jste mezi elitní čtyřkou, k triumfu potřebujete ještě dvě vıhry. Cítíte změnu v přístupu?
Myslím, že v naší kabině je odhodlání už od prvního zápasu. Nestupňuje se to, cíl je pořád stejnı, jedeme naplno.