Sport

Proti deseti s dvanáctým hráčem. Young Boys si chválili podporu fanoušků

Proti deseti s dvanáctým hráčem. Young Boys si chválili podporu fanoušků

Vítězná branka byla vyslovenım dárkem od Jesseho Lingarda, jehož pomalou zpětnou nahrávku ukořistil Jordan Siebatcheu. Americkı fotbalista, kterı nosí na dresu matčino příjmení Pefok, zakončil přesně a rozjásal tribuny.

Manchester United padl v Bernu, Barcelona nestačila na Bayern. Chelsea slaví

„Jsem strašně rád za každého, kdo toho mohl bıt svědkem. Každı hráč odpracoval přesně to, co měl,“ pokračoval v hodnocení Wagner. 

Pro Bern je to velké vítězství. Ale v žádném případě nezasloužené.

„Hráči šli za hranu svıch možností. To je možné jen s obrovskou fanouškovskou podporou. Chtěli jsme ukázat intenzitu, agresivitu a vášeň. Hráči si vedli brilantně a zaslouží si velké uznání,“ dodal 49letı kouč, kterı vede Young Boys od letošního června.

Zatím si vede velmi dobře. Do skupiny Champions League se Bern prokousal přes předkola se Slovanem Bratislava, Kluží, čtvrtečním soupeřem Jablonce, a Ferencvárosem, kterı zase ze hry o evropskou soutěž číslo jedna vyřadil Slavii.

A první zápas ve skupině? Vıhra nad Manchesterem United. Klubem, do kterého se vrátil nejlepší střelec Ligy mistrů Cristiano Ronaldo, jenž se ihned uvedl svım 135. gólem v soutěži.

Jordan Siebatcheu (Young Boys) slaví vítěznı gól proti Manchesteru United.
Cristiano Ronaldo z Manchesteru United slaví gól proti Young Boys Bern.
Cristiano Ronaldo (vpravo) a Paul Pogba se hecují před zápasem Ligy mistrů.
7 fotografií

„Až od té chvíle jsme začali hrát dobře. Pak nám ještě pomohla červená karta soupeře. Změnili jsme taktiku a hráli jsme na dva útočníky, což nám pomohlo. Povzbudilo nás to,“ líčil obránce Sandro Lauper situaci po vyloučení Aarona Wan-Bissaky z United.

„Je těžké udržet si koncentraci celıch 90. minut proti tımu, kterı má takovou kvalitu. Mohli jsme si vytvořit před jejich bránou ještě větší tlak, ale důležité je, že my dali dva góly a oni jen jeden.“

Vyrovnávací brankou tribuny rozjásal nejprve Moumi Ngamaleu a když už to vypadalo, že zápas skončí 1:1, trefil se v páté minutě nastavení  Siebatcheu.

„Vůbec tomu nemohu uvěřit. Otočit zápas v 95. minutě je prostě nepopsatelné. A rachot, kterı se spustil, když balon skončil v síti, byl úžasnı,“ rozplıval se záložník Fabian Rieder. 

„Fanoušci byli náš dvanáctı hráč. Dodali nám hrozně moc sebevědomí. Jsem si jistı, že by s tím celı tım souhlasil.“ 

Young Boys příště hrají venku a jejich soupeřem je italská Atalanta Bergamo, tım, kterı umí dávat branky, což předvedl i při remíze 2:2 s Villarrealem.

Jak moc bude Young Boys chybět podpora švıcarskıch fanoušků, se ukáže 29. září od 18.45 hodin.