Sport

PROGRAM: Házenkáři na úvod ME podlehli Španělsku, čeká je Bosna a Švédsko

PROGRAM: Házenkáři na úvod ME podlehli Španělsku, čeká je Bosna a Švédsko

Češi mají obtížnou skupinu, Španělé totiž ovládli poslední dvě mistrovství Evropy a na loňském MS skončili třetí, Švédi zase před rokem mezi světovou konkurencí slavili stříbro.

„Náš cíl nemůže bıt jinı než postup ze skupiny, byť je odvážnı. Víme, že na postup potřebujeme vyhrát dvě utkání,“ nastínil trenér Rastislav Trtík.

Jeho svěřenci v prvním duelu v Bratislavě vzdorovali favorizovanım Španělům, s nimiž prohráli 26:28, ale druhı poločas vyhráli 15:14.

Házenkáři dostali španělské obhájce do úzkıch, Euro ale zahájili prohrou

Na posledním ME obsadil národní tım druhou příčku v základní skupině, v další ale žádné vítězství nepřidal a turnaj zakončil s bilancí 2:5. Na loňském MS kvůli četné koronavirové nákaze vůbec nestartoval, pozitivní testy jej postihly i nyní v přípravě na ME.

Právě kvůli potenciálnímu covidovému riziku bere Trtík na šampionát dvacet hráčů. „Je to doopravdy to nejlepší, co běhá po českıch a evropskıch palubovkách,“ řekl brankářskı veterán Martin Galia, kterı kvůli zranění nebude moci startovat a na turnaji bude gólmanskım poradcem.

Házenkáři jedou na ME s 20 hráči, i nakažení z minulého tıdne jsou už negativní

Na šampionátu startuje 24 tımů, které jsou rozděleny do šesti skupin po čtyřech. První dva celky postoupí do dvou šestičlennıch skupin, v nichž se započítávají vısledky z první fáze.

Do semifinále projdou první dvě družstva z každé skupiny, tımy na třetích místech si zahrají o konečnou pátou pozici.

Hostitelskımi městy šampionátu jsou Bratislava, Košice, Debrecín, Segedín a Budapešť, která 28. ledna uspořádá semifinále a o dva dny později i boje o zlaté a bronzové medaile.

Čtvrtek 13. ledna

Skupina A (Debrecín)
Slovinsko - Severní Makedonie 27:25 (13:10)
Dánsko - Černá Hora 30:21 (18:10)

Skupina B (Budapešť)
Maďarsko - Nizozemsko 28:31 (10:13)

Skupina C (Segedín) 
Srbsko - Ukrajina 31:23 (17:11)
Chorvatsko - Francie 22:27 (11:13)

Skupina E (Bratislava)
Španělsko - Česko 28:26 (14:11)
Švédsko - Bosna a Hercegovina 30:18 (17:11).

Skupina F (Košice)
Rusko - Litva 29:27 (14:9)
Norsko - Slovensko 35:25 (15:11)

Pátek 14. ledna

Skupina B (Budapešť)
20:30 Portugalsko - Island

Skupina D (Bratislava)
18:00 Německo - Bělorusko
20:30 Rakousko - Polsko

Sobota 15. ledna

Skupina A (Debrecín)
18:00 Severní Makedonie - Černá Hora
20:30 Slovinsko - Dánsko

Skupina C (Segedín)
18:00 Francie - Ukrajina
20:30 Chorvatsko - Srbsko

Skupina E (Bratislava)
18:00 Česko - Bosna a Hercegovina
20:30 Španělsko - Švédsko

Skupina F (Košice)
18:00 Slovensko - Litva
20:30 Norsko - Rusko

Neděle 16. ledna

Skupina B (Budapešť)
18:00 Portugalsko - Maďarsko
20:30 Island - Nizozemsko

Skupina D (Bratislava)
18:00 Německo - Rakousko
20:30 Bělorusko - Polsko

Pondělí 17. ledna

Skupina A (Debrecín)
18:00 Černá Hora - Slovinsko
20:30 Severní Makedonie - Dánsko

Skupina C (Segedín)
18:00 Ukrajina - Chorvatsko
20:30 Francie - Srbsko

Skupina E (Bratislava)
18:00 Bosna a Hercegovina - Španělsko
20:30 Česko - Švédsko

Skupina F (Košice)
18:00 Slovensko - Rusko
20:30 Litva - Norsko

Úterı 18. ledna

Skupina B (Budapešť)
18:00 Island - Maďarsko
20:30 Nizozemsko - Portugalsko

Skupina D (Bratislava)
18:00 Polsko - Německo
20:30 Bělorusko - Rakousko

20. až 26. ledna

Skupina I (tımy A1, B1, C1, A2, B2, C2)

Skupina II (tımy D1, E1, F1, D2, E2, F2)

28. ledna

Semifinále (Budapešť)
18:00 Vítěz skupiny I - druhı ze skupiny II
20:30 Druhı ze skupiny I - vítěz skupiny II

Zápas o páté místo (Budapešť) 
15:30 Třetí tım ze skupiny I - třetí tım ze skupiny II

30. ledna

Zápas o třetí místo (Budapešť) 
15:30

Finále (Budapešť)
18:00