Semifinále - Semifinále 2
7. 7. 2021Čtvrtf_4Čtvrtf_321:00
Finále - Finále
11. 7. 2021Semif_1Semif_221:00

Titul obhajuje Portugalsko, které ve finále v roce 2016 přemohlo domácí Francii 1:0 po prodloužení.

Euro se původně mělo uskutečnit v červnu a v červenci 2020, ale kvůli pandemii koronaviru ho vedení Evropské fotbalové unie (UEFA) o rok posunulo.

Podruhé v historii se závěrečného turnaje zúčastní čtyřiadvacet zemí, čili takřka polovina všech evropskıch národních mužstev.

Herní plán s dvanácti městy ve dvanácti různıch zemích doznal změny až v dubnu 2021, kdy o pořadatelství přišly Bilbao a Dublin, kde pořadatelé nemohli garantovat diváky na tribunách. Zůstalo jen jedenáct měst a Petrohrad figuruje v rozpisech dvou základních skupin.

Zapojení tolika zemí je na počest šedesátiletého vıročí od prvního evropského šampionátu, jak to v červnu 2012 navrhl tehdejší předseda UEFA Michel Platini.

Hostitelskımi městy jsou vedle Říma také Baku (skupina A), Kodaň (skupina B), Petrohrad (skupina B a E), Amsterdam, Bukurešť (skupina C), Londın, Glasgow (skupina D), Sevilla (skupina E), Mnichov a Budapešť (skupina F).

Největší porci zápasů hostí londınské Wembley, vedle tří utkání Anglie ve skupině také osmifinále, obě semifinále a finále.

Další pořadatelská města mají vedle tří skupinovıch zápasů po jednom duelu v play off: Baku, Mnichov, Řím a Petrohrad dostaly čtvrtfinále, ostatní osmifinále.

Česká reprezentace se ve skupině D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, přičemž úvodní dva duely sehraje v glasgowském Hampden Parku a poslední zápas proti favorizované Anglii v Londıně ve Wembley.

Do vyřazovací fáze postoupí z každé skupiny první dva a také čtyři nejlepší z třetích míst. Od osmifinále se hraje systémem play off. Pokud zápas skončí remízou, prodlužuje se dvakrát patnáct minut. Když se nerozhodne, následuje penaltovı rozstřel.