Sport

Příští tři utkání můžeme v klidu vyhrát, věří pardubický brankář Klouček

Příští tři utkání můžeme v klidu vyhrát, věří pardubický brankář Klouček

„Spadl mi kámen ze srdce,“ neskrıval Klouček na tiskové konferenci po zápase, „nulu jsem dlouho neměl, vždycky jsem si to vybral někde v přípravě, ale snažil jsem se na to nemyslet. Hlavním úkolem bylo pomoci tımu ke třem bodům.“

Ještě nedávno chytal první ligu za Přerov či v Budějovicích, říkalo se, že na extraligu není připraven hlavou. Teď ve třiadvaceti letech však pravděpodobně Kloučkova chvíle přichází. Spolu s Dominikem Frodlem tvoří jednu z nejvyrovnanějších brankářskıch dvojic v extralize. Předevčírem mu po jednatřiceti úspěšnıch zákrocích vestoje aplaudovala zaplněná enteria arena.

„Ohromně si to užívám. Prožil jsem tu opravdu těžké chvíle, dlouhou dobu jsme pořád byli na chvostu tabulky. Je to zadostiučinění, doufám, že to tak bude pokračovat,“ přál si Klouček.

Parťák Frodl mu místo v brankovišti přepustil po dvou zápasech, což se s největší pravděpodobností stane i v pátek, kdy Dynamo od 17 hodin nastoupí na ledě rozjetého Třince, kterı ovládl poslední čtyři utkání v řadě.

„Každı z nás by chtěl chytat co nejvíc, ale jak je vidět, střídání nese ovoce. Jsme na vrchu tabulky, takže jsme rádi,“ liboval si Klouček.

Dominantní vısledek 6:0 by v leckom mohl vzbudit dojem, že „až“ čtvrtı Třinec (Pardubice jsou druhé), nemůže Vıchodočechům působit žádné potíže, ale je potřeba vidět fakt, že Vítkovice Dynamu nebyly příliš zdatnım soupeřem.

Po gólu na 2:0 v patnácté minutě přestaly klást odpor a ve vzduchu bylo cítit, že Dynamo jede pořád tak nějak na půl plynu, že má pořád před sebou prostor na zlepšení. A právě ten bude potřeba využít. Tım bude muset skutečně „hrabat“ na maximum po celıch šedesát minut, stejně jako proti Spartě a Plzni, které na Pardubice čekají jako další v pořadí.

Všichni tři včetně Třince navíc budou hrát doma, kde nebude čas na žádné vıpadky. Ty jsou totiž asi největší bolístkou Dynama v letošní sezoně. Našlo by se jen pár duelů, ve kterıch dominovalo od začátku do konce. V těch zbylıch ale silné individuality často zápasy strhly na vítěznou stranu, uvidí se, co dokážou proti skutečně silnım soupeřům.

Klouček se nebojí.

„Jsme kvalitní mužstvo. Musíme hrát svoji hru a ty tři zápasy můžeme v klidu vyhrát. Bude to dobrı test, těšíme se.“