Sport

Příchod lídra. S céčkem bych neměl problém, říká nová plzeňská posila Kindl

Příchod lídra. S céčkem bych neměl problém, říká nová plzeňská posila Kindl

Plzeň není pro Kindla novım prostředím, odehrál zde už dvě sezony. Posléze se vydal do německého Kolína nad Rınem, minulı ročník nakonec úplně vynechal.

Váš příchod je trochu překvapením, byl dobře utajenı.
Jsem tady potřetí, což by mělo bıt to nejlepší, jak se říká. Moc se těším, hokej mi strašně chyběl. Ten rok byl pro všechny náročnı, z důvodu covidu jsem ho celı musel vynechat.

Jak jste uplynulı rok trávil bez hokeje? Šlo to vůbec?
S manželkou žijeme v Americe. Na konci prosince jsme se shodli, že vynechat sezonu bude lepší. Žena byla v sedmém měsíci těhotenství, tak se mi nechtělo mazat někam do Německa a nechat ji samotnou. Přes některé životní priority nejede vlak. Samozřejmě jsem měl prostor se připravovat, protože v hlavě jsem věděl, že hokej budu ještě hrát. Jen jsem nevěděl kde. Chodil jsem na led, ale bylo to těžké, světélko na konci tunelu vidět nebylo. Už nemá cenu koukat zpátky.

Němci neustále oddalovali začátek soutěže.
Přesně tak, kvůli manželce mi to ale vyhovovalo. Nechat ji v srpnu samotnou nepřipadalo v úvahu, byl jsem jí podporu. A ona teď zase bude podporou mně, v Plzni se mnou přes sezonu bude.

Připravoval jste se v Detroitu?
Za roky, co jsem tam hrál, jsem si vybudoval docela dobrou pozici. Nehrála se ani NHL, tak jsem s kluky v Michiganu trénoval. Hodně hokejistů odtamtud pochází a trénuje tam, takže o led nebyla nouze. Samozřejmě to bylo těžké pořád se udržovat, ale hokej hrát chci.

Martin Straka jako trenér hokejové Plzně
Martin Straka, majitel hokejové Plzně
Hokejisté Plzně při přípravě na Šumavě.
9 fotografií

Nejspíš tedy v Plzni, zdá se.
Jsme s Tomášem Vlasákem domluvení, nějakou představu máme. Až to bude oficiální, tak to vedení potvrdí.

Proč jste si vybral právě Škodu?
Nikam jinam se mi nechtělo, chtěl jsem hrát vyloženě tady.

Jak se tım obměnil od doby, co jste Plzeň opustil?
Je tu hodně novıch kluků, obměnilo se i vedení. Na druhou stranu je tu ale i hodně stálic, mladí kluci jdou po žebříčku vıš a stávají se lídry. Plzeň odvádí v zapojování mladıch hráčů neskutečnou práci.

I ti mladí kluci, které zmiňujete, už umí bıt pořádně hlasití.
To ani neříkejte. Jestli budou vystrkovat růžky, tak já si je srovnám! (smích) Myslím, že jsem tady od toho, abych je dal trošku do latě.

Berete to tak, že musíte bıt po odchodu Milana Gulaše novım lídrem tımu?
Potřebuju se soustředit hlavně sám na sebe, ať se dobře připravím. Pak si s trenéry sedneme a uvidíme.

A co kdyby vám chtěli přidělit kapitánské céčko?
Naposledy jsem ho měl na dvacítkách. Problém bych ale neměl, zkušenosti jsem vždycky předával rád. S plzeňskımi kluky jsem udržoval kontakt, i když jsem byl v Německu nebo v Americe, a fandil jsem.