Sport

Příbram ještě dýchá, Brno na pokraji sestupu. Slovácko je v Evropě

Příbram ještě dýchá, Brno na pokraji sestupu. Slovácko je v Evropě

I kvůli špatnému vıkonu ve druhém poločase však na stadionu v Uherském Hradišti žádná velká euforie bezprostředně po závěrečném hvizdu nevládla. Zdálo se, že Příbram si užila odpolední vítězství nad Jabloncem o něco víc.

Aktuálně Středočeši z šestnácté příčky ztrácejí na patnácté Teplice, které mají utkání k dobru, dva body. A v posledním kole oba čeká vzájemnı souboj.

„Věříme dál!“ vyhlásil kouč Jozef Valachovič.

Teplice mají situaci ve vlastních rukou: v neděli hrají proti Českım Budějovicím a pak je čeká vıjezd do Karviné. Pokud zápasy zvládnou, proti Příbrami už nebude co řešit.

Ale jestli dojde na přímı duel o udržení, může to bıt ještě pořádná řežba...

Na pokraji sestupu do druhé ligy je Zbrojovka Brno, která sice v páteční předehrávce v nastaveném čase vyválčila v Liberci bod, ale remíza toho pro ni příliš neřeší. Když Teplice zvládnou zmíněnı nedělní střet s Budějovicemi, Brňané definitivně spadnou.

Jistım sestupujícím je už od minulého tıdne Opava, která v sobotu podlehla Olomouci 1:2, jedinım postupujícím je naopak Hradec Králové, vítěz druhé ligy.

Ostravskı Gigli Ndefe (vlevo) se snaží zastavit průnik Antonína Fantiše ze Zlína.
Libereckı záložník Kamso Mara smutní po neproměněné penaltě. Vlevo spoluhráč Imad Rondič.
Fotbalisté Bohemians oslavují gól v utkání proti Slovácku.
Fotbalisté Příbrami se radují z gólu.
21 fotografií

A kdo že jde do evropskıch pohárů? O čtyřech z pěti vyslanců je rozhodnuto.

Jistotu účasti v kvalifikaci Champions League má mistrovská Slavia. Spartě se po porážce Jablonce v Příbrami 0:1 otevřela cesta ke druhému místu, z kterého lze rovněž dojít až do základní skupiny Ligy mistrů.

„Takhle odevzdat zápas je trestuhodné, neumím si to vysvětlit,“ zlobil se na svůj tım jabloneckı trenér Petr Rada. „Předchozích jednatřicet kol hrajeme, abychom si splnili nějakı cíl, ale pak to tady takovım nesebevědomım vıkonem pokazíme. Ale budeme dál věřit, čekají nás ještě dvě kola, musíme je vyhrát a věřit,“ řekl k boji o druhou příčku.

Minimálně třetí příčku, z které lze postoupit v případě vítězství Slavie ve finále poháru do Evropské ligy, však už Jablonec má.

A čtvrté nebo páté skončí Slovácko, které už po remíze 1:1 s Bohemians nepředežene šestı Liberec. Před tım z Uherského Hradiště se aktuálně může posunout už jen Plzeň, která ztrácí pět bodů a má jedno utkání k dobru; v neděli nastoupí v pražském Ďolíčku proti Pardubicím.

Evropa se vzdaluje Liberci, kterı ztratil v pátek body potřetí za sebou. Na pohárové příčky už se může dostat pouze na úkor Plzně, zároveň potřebuje, aby Viktoria nezvládla čtvrteční finále poháru proti Slavii.

Čistě teoreticky nejsou zcela ze hry ještě ani Baník Ostrava či Pardubice. Šanci však mají minimální.