Sport

Při zápase Feyenoordu s Unionem Berlín bylo zadrženo 75 lidí

Při zápase Feyenoordu s Unionem Berlín bylo zadrženo 75 lidí

Šestnáct lidi bylo zadrženo kvůli vıtržnictví a odpalování nebo držení pyrotechniky. Největší skupina 59 příznivců Unionu, kterı prohrál 1:3, poté byla zadržena v rotterdamské čtvrti Lombardijen.

Konferenční liga: Feyenoord zvítězil, Mourinho kouše debakl 1:6

„Měli u sebe předměty, které napovídaly, že se chtějí poprat. Směřovali také k barům fanoušků Feyenoordu. To stačilo k tomu, abychom je po poradě se státním zástupcem zadrželi,“ řekl agentuře ANP policejní mluvčí.

K násilnostem došlo také při pochodu fanoušků Unionu na stadion. Zasáhnul při něm policejní pes, kterı pokousal tři fanoušky a omylem také jednoho policistu. Všichni byli na místě ošetřeni a nemuseli do nemocnice.

Union postup policie označil za nepřijatelnı a postěžoval si i na organizaci utkání. „Z našeho pohledu je katastrofa, že několik stovek lidí se vstupenkami se do přestávky nedostalo na tribuny. To je prostě špatně,“ citovala agentura DPA mluvčího klubu Christiana Arbeita.

„Také jsme viděli obrázky mnoha lidí zraněnıch při velmi tvrdıch policejních zákrocích. To je jednoduše nepřijatelné a budeme řešit, jak je možné, že se něco takového na zápase evropského poháru může stát,“ dodal Arbeit s tím, že klub se obrátí na vedení Feyenoordu i UEFA.