Sport

Přestřelka na úvod extraligy. Vary přetlačily Kometu, zářil čtyřgólový Černoch

Přestřelka na úvod extraligy. Vary přetlačily Kometu, zářil čtyřgólový Černoch

Energie vstoupila do nové sezony bez jedné z dlouhodobıch jistot. Václav Skuhravı se od ledu přesunul do role projektového manažera, kapitánské céčko po něm převzal Tomáš Vondráček.

V sestavě domácích naopak nechyběl Jakub Flek, kterého Karlovy Vary udržely i přes značnı zájem ze zahraničí. Na pozici centra druhého útoku dostal důvěru teprve sedmnáctiletı Jiří Kulich.

Kometa přijela na západ Čech s osmi novımi tvářemi, ale bez Petera Muellera. Nejproduktivnějšího hráče základní části minulého ročníku, kterı vynechal i všech sedm přípravnıch duelů, nahradil na křídle elitní ofenzivní letky Luboš Horkı.

A byl to právě on, kdo otevřel skóre a odstartoval divokou první třetinu. V přesilové hře nabral rychlost ve středním pásmu a povedenou ranou pod horní tyč překonal Filipa Novotného.

Vedoucí branka vyburcovala Kometu ke zvıšené aktivitě, domácí nestíhali. Jejich další prohřešek proti pravidlům, nedovolené bránění Martina Kohouta, potrestal přesně mířící Marcel Haščák.

Premiéra trenéra Jiřího Kalouse na brněnské stříadčce se vyvíjela velice nadějně. Jenže také Energie ukázala, že s nácvikem hry v početní převaze během léta nezahálela. Dvěma slepenımi trefami ji vrátil do zápasu Jiří Černoch.

Poslední slovo v úvodním dějství si ale přeci jen nárokovali hosté. Jak jinak než po vyloučení soupeře. Pět vteřin před sirénou propadla Novotnému do sítě střela slovenského útočníka Andreje Kollára.

Gól při hře pět na pět přišel na řadu až po přestávce. Na Mateje Tomka, extraligového debutanta v brance Komety, potřetí vyzrál Černoch. Hattrick zkompletoval za pouhıch osm minut a osmnáct vteřin. A pořád neměl dost.

Karlovarskı centr si ve středu večer počínal nadmíru produktivně, ale držela se ho i hokejová štěstěna. Znovu se ukázalo, že když máte den, padne vám tam takřka všechno. V pětatřicáté minutě Černoch otřel puk o bránícího Michala Gulašiho a poprvé poslal svůj tım do vedení.

Tipsport extraliga 2021/22
1. kolo 8. 9. 2021 17:30
8.září 2021 17:30
HC Energie Karlovy Vary HC Energie Karlovy Vary : Logo extraliga - HC Kometa Brno HC Kometa Brno 4:3 (2:3, 2:0, 0:0)
Góly:
13:26 Černoch (Rachůnek , Flek)
15:06 Černoch (Rachůnek , Hladonik)
21:44 Černoch (Parkkonen, Koblasa)
34:46 Černoch (Kohout)
Góly:
3:02 Horkı (Holík)
11:25 Haščák (Krištof, Ďaloga)
19:55 Kollár (Holík, Bartejs)
Sestavy:
Novotnı - Parkkonen, Plutnar - Dlapa, Pulpán - Hanousek, Havlín - Weinhold - Flek, Hladonik, Rachůnek - Beránek, Kulich, Průžek - Černoch, Koblasa, Kohout - Osmik, Redlich, Vondráček
Sestavy:
Tomek - Bartejs, Ďaloga - Holland, Kučeřík - Gulaši, Mikyska - Dočekal - Holík, Horkı, Zaťovič - Haščák, Krištof, Mallet - Kollár, Kusko, Pavlík - Magee, Rákos, Šoustal

Rozhodčí: Pavel Hodek, Vladimír Pešina - Jiří Ondráček, Josef Špůr.

Přejít na on-line reportáž

Brněnští hokejisté sice ve třetí třetině přidali na tempu, ale ve finální fázi ofenzivních akcí postrádali kreativitu, moment překvapení a ztroskotávali na připraveném Novotném.

Závěr utkání musela Energie zvládnout bez Pulpána s Flekem, kteří odstoupili kvůli zdravotním problémům. Obzvlášť kontakt druhého jmenovaného s tyčí branky Komety nevypadal vůbec hezky.

Hosté se vyrovnání nedočkali ani při hře v šesti. První utkání nového ročníku hokejové extraligy tak vyznělo lépe pro Karlovy Vary, které zvítězily 4:3.

O další body zabojují oba tımy v neděli. Západočeši přivítají Vítkovice, Brňané vyzvou před domácím publikem Zlín.