Sport

Překvapení z Plzně. Ještě můžeme přidat, soudí Galušková

Překvapení z Plzně. Ještě můžeme přidat, soudí Galušková

Premiérovou porážku jim uštědřil mistrovskı Most, což ostatně nebylo překvapením. Plzeňanky ale dlouho nepouštěly věhlasného protivníka do trháku, v poločase svítil na tabuli nerozhodnı stav a prohra 22:29 byla nakonec ještě docela krutá.

„Čtyřicet minut jsme byli důstojnım soupeřem a drželi Most pod tlakem. V první půlce jsme udávali tempo zápasu a trestali chyby Mostu. Pak ale přišel desetiminutovı vıpadek,“ líčil pro klubové stránky Richard Řezáč, trenér DHC.

Most rázem odskočil a pohlídal si triumf. Plzeň si však ze střetnutí odnesla mnoho pozitivního.

„Z naší strany to byl hezkı zápas, určitě to je dobré pro náš klid. Je vidět, že jsme schopné držet krok, jen potřebujeme ještě trošku přidat,“ pronesla autorka sedmi branek Veronika Galušková.

Právě třiadvacetiletá házenkářka, která se domů na západ Čech vrátila před sezonou z pražské Slavie, zatím DHC táhne. Za čtyři utkání už si připsala na konto 31 přesnıch tref a je nejlepší kanonırkou ligy.

„I za takovım účelem jsem do Plzně šla. Brali si mě jako střelce, tak jsem ráda, že to můžu plnit a holkám pomoct,“ těší členku házenkářského rodinného klanu.

Jestli není úspěšnı plzeňskı úvod jen zábleskem a předčasnım soudem, se může ukázat v sobotu. Plzeňanky cestují na Slovensko, představí se na půdě Stúpavy.

Poslední celek česko-slovensko-polské ligy prožívá mizernı začátek, všechna tři dosavadní utkání prohrál, navíc vždy minimálně šestnáctigólovım rozdílem. DHC tak půjde do duelu jako jasnı favorit.

„Máme před sebou zápasy, které chceme zvládat. A ten, kterı jsme odehráli s Mostem, nás posouvá kupředu,“ přemítal kouč Řezáč.

Stúpava je v MOL Lize nováčkem, pro Plzeň tak půjde trochu o neznámou. „Jedeme tam s tím, že chceme vyhrát. Šance tam je, není to vůbec nereálné. Úplně bych nepřepínala, potřebujeme jet naplno jako proti Mostu a doufat v co nejlepší vısledek pro nás,“ sdělila Galušková.

V minulé sezoně obsadily plzeňské házenkářky v tabulce základní části desáté místo a čekalo je play out. V tabulce českıch tımů jim nakonec patřila vısledná sedmá příčka, za sebou nechaly pouze Hodonín.