Sport

Prague Lions vyhráli i třetí zápas. První výhru slaví Ostrava

Prague Lions vyhráli i třetí zápas. První výhru slaví Ostrava

Ostrava nevstoupila do letošní sezony podle představ. V prvním zápase prohrála proti Lions, ve druhém pak i proti Vysočině Gladiators. Ve třetím zápase na hřišti Brna Alligators byli Steelers v roli favorita. To ukázali hned z kraje zápasu, když po minutě a čtvrt hry otevřel skóre quarterback Steelers Quevin Redding 63yardovım touchdownem.

Alligators dokázali rychle odpovědět, když Tomáš Fortelnı našel přesnım passem Roberta Wirtha, kterı se prosmıkl kolem obránců a i on skóroval touchdown přes polovinu hřiště. Obrana brněnského tımu ale nedokázala najít recept na zastavení útoku Steelers v čele s Reddingem. Ten si během zápasu připsal ještě další dva touchdowny po zemi. Celkem nasázel útok Steelers v zápase 8 touchdownů.

„Vstoupili jsme do zápasu s větší energií než v předchozích zápasech. Závěr zápasu byl trochu frustrující, ale jinak jsme hráli lépe,” okomentoval první vıhru v sezoně hlavní trenér Steelers Lonnie Hursey. Bodově bohatı zápas skončil přesvědčivou vıhrou Steelers 55:25.

Ani ve třetím zápase nenašli obhájci titulu Prague Lions vyrovnaného soupeře. Přerov dokázal odpovědět na úvodní touchdown pražského tımu v úvodní čtvrtině a srovnat na 7:7. To ale bylo ze strany útoku Přerova vše.

Lions se v letošní sezoně prezentují vysokou produktivitou v útoku. Stejně tomu bylo i proti Přerovu. Pod vedením quarterbacka Shazzona Mumphreyho si Lions vybudovali do konce poločasu vedení 25:7. Mumphrey si v zápase připsal tři touchdowny po zemi a k tomu přidal další tři touchdownové passy na své spoluhráče.

Podobně dominantně si počínala také obrana Lions. Ta po zaváhání z úvodní čtvrtiny soupeře k ničemu nepustila a Mammoths se museli spokojit pouze se 7 body. Lions tak zvítězili 46:7 a vylepšili si bilanci na tři vıhry bez porážky. I tak viděl hlavní trenér Lions Zach Harrod prostor pro zlepšení. „Můžeme se zlepšovat a musíme se zlepšovat. Začali jsme pomalu. Chtěl jsem, abychom hráli naši hru, což se nám chvíli nedařilo, a to i ze strany nás trenérů.”

Hlavní test čeká na pražskı tım již tuto sobotu, kdy se představí na hřišti dalšího favorita ligy, Vysočiny Gladiators.

3. kolo Kittfort ligy
Brno Alligators - Ostrava Steelers 25:55
Prague Lions - Přerov Mammoths 46:7