Sport

Policie prohledala kvůli podezření z dopingu hotel stáje Bahrajn Victorious

Policie prohledala kvůli podezření z dopingu hotel stáje Bahrajn Victorious

„Navštívila nás policie, která si vyžádala tréninková data a prohledala náš autobus,“ řekl serveru cyclingnews.com šéf stáje Milan Eržen. „Jezdce vyrušili asi na hodinu a pak poděkovali. Proč prohlídku provedli, nám neřekli, ale dnes to přes právníky zjistíme,“ dodal.

„Po sedmnácté etapě na nás čekalo několik policistů. Povolení k prohlídce nám k přečtení nedali, ale vyhověli jsme jim ve všech požadavcích,“ přidal technickı ředitel Vladimir Miholjevič.

Francouzské úřady posléze informovaly o tom, že pokoje cyklistů, doprovodného personálu i tımovı autobus byly prohledány kvůli možnému „nabytí, převozu, držení a dovozu zakázanıch látek nebo prostředků bez lékařského oprávnění“.

„Vyšetřování a s ním spojené operace nicméně v žádném případě nepředjímají, že by k provinění došlo. Všichni podezřelí a vyšetřovaní jsou považováni za nevinné, dokud nebude vina prokázána,“ dodala prokuratura.

Stáj Bahrajn Victorious před měsícem anonymní zdroje ve francouzskıch médiích obvinily z dopingu po úspěšném vystoupení na letošním Giru d’Italia a Critériu du Dauphiné.

Na Giru obsadil v konečném pořadí druhé místo Ital Damiano Caruso, kterı už byl v minulosti potrestán za doping. Na Critériu du Dauphiné se zase dvěma nečekanımi triumfy ve dvou horskıch etapách blıskl Ukrajinec Mark Padun. Jednu etapu pro Bahrajn Victorious získal také Ital Sonny Colbrelli.

Úspěchy stáj zaznamenala i na letošní Tour. Dvě etapová vítězstvi pro ni získali Slovinec Matej Mohorič a Belgičan Dylan Teuns. Nizozemec Wout Poels vede průběžné pořadí vrchařské soutěže.