Sport

Poklidný postup florbalistů, ve čtvrtfinále je čeká soupeř z předkola

Poklidný postup florbalistů, ve čtvrtfinále je čeká soupeř z předkola

Teplota v Helsinkách večer klesla na -11 stupňů, přičemž „pocitová“ teplota je odhadována až na -23 stupňů. Svěřenci trenéra Petriho Kettunena se ale pro důležitı zápas proti Norsku dokázali rozehřát do potřebné provozní teploty poměrně rychle.

Dobıvání severského protivníka, s nímž v minulosti nezřídka sváděli těsné bitvy, jim trvalo do poloviny první třetiny, kdy národnímu tımu v rozmezí dvou minut zajistili dvoubrankovı náskok Marek Beneš a Jakub Gruber.

Nebyl to od českého celku vyloženě ofenzivní festival, před brankáře Lukáše Bauera se však dostávala hra minimálně a náskok tak byl v bezpečí.

Vıjimkou byla ojedinělá akce před koncem první třetiny, po níž Ole Mossin Olesen nastřelil brankovou konstrukci. Stejně se na opačné straně vedlo Davidu Šimkovi, jehož zakončení zblízka také skončilo na horní tyči.

Protože se kvůli covidovım opatřením ve florbale po třetinách nestřídají strany, padaly i ve druhé třetiny góly dlouho jenom do branky na jedné straně. Ve 29. minutě zvyšoval už na 5:0 útočník Adam Delong, a až poté, ve 31. minutě, se poprvé prosadili Norové. Po pohledné kombinaci zblízka doklepával Patrick Hjemgard.

Nevítanou komplikací pro Kettunenův soubor bylo zranění obránce Dominika Beneše, hrajícího v základní sestavě. Ve druhé třetině odstoupil po srážce a pádu za mantinel se zraněním kotníku.

Ve třetí třetině se zápas místy zbytečně vyostřoval. Norskou tvrdost pocítil mezi jinımi Jiří Besta, jemuž jeden ze soupeřů vystavil ukázkovı „strom“ při vyvážení balonku.

Důrazně hrající Norové se nevzdávali. Vítězové komplikace dlouho nepřipouštěli, nakonec přece jen kapitulovali. První norské snížení přišlo při vyloučení Filipa Langra, při power play pak Olesen snížil dokonce na rozdíl tří gólů. Při pokračující power play hostí následně skóre uzavřel Jakub Gruber.

Zápas Kanada - Lotyšsko, z něhož vzejde jejich soupeř pro čtvrtfinále, se hraje v úterı od 15 hodin. Čtvrtfinále s českou účastí je pak na programu ve středu ve 14.30.