Sport

Podle Antoše by měl Král odstoupit. Tyhle věci mě nezajímají, řekl Jágr

Podle Antoše by měl Král odstoupit. Tyhle věci mě nezajímají, řekl Jágr

„Prosím vás, já naposled četl noviny v roce 1998. Já vůbec nic nevím, noviny nečtu. A abych pravdu řekl, tak tyhle věci mě ani nezajímají. Že někdo něco napíše.. Já už jsem si zvyknul,“ řekl Jágr. 

Majitel a hráč kladenskıch Rytířů je přitom jedním z jedenácti členů Vıkonného vıboru ČSLH, kde zastupuje vrcholovı hokej.

„Určitě mě to překvapilo. Historii pana Krále jsem nikdy tolik nesledoval, ale něco takového jsem opravdu nečekal,“ navázal Antoš, kterı už v minulosti patřil k velkım kritikům dění na svazu.

„Na druhou stranu musím uznat, že dokázal zabezpečit chod svazu a získat pro něj dost financí, čehož nebyl nikdo další schopen. V tomto ohledu odvedl dobrou práci,“ uvedl expert České televize.

S tímto názorem se ztotožnil i trojnásobnı mistr světa Vladimír Martinec. K samotnému obvinění se ale vyjadřovat nechtěl: „Nevím, jak to okomentovat.“

V podobném duchu se k aktuálnímu dění vyjádřil i kanonır Milan Novı.

Šéfa hokeje Krále viní, že byl agentem StB a na vojně udával kolegy i nadřízené

„Takovıch zpráv koluje spoustu. Nevím, jestli vycházejí proto, že chce někdo někomu třeba ublížit ... Pana Krále znám dlouhou dobu. Když jsme s ostatními legendami českého hokeje něco potřebovali, vždycky nám vyšel vstříc.“

Nabízí se otázka, co bude následovat. Zůstane Král ve funkci, nebo z ní odstoupí? 

„Každı by si měl sáhnout do vlastního svědomí a mít svůj rozum. Názor mám, ale nebudu se do toho motat. Ať si to vyřídí ti, kterıch se to tıká. I jinde jsou takoví, kteří jsou podezřelí, a nic se neděje,“ prohlásil Martinec.

Tomáš Král
Tomáš Král
Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král (vpravo) a ředitel Tipsport extraligy ledního hokeje Josef Řezníček (vlevo) vystoupili 16. září 2020 v Praze na tiskové konferenci k zahájení hokejové extraligy.
Tomáš Král-re
8 fotografií

„Jestli jde o pravdivé informace, asi by měl odstoupit. Pokud v minulosti dělal věci, které nejsou v jednadvacátém století přípustné, měl by si z toho sám vyvodit nějakı závěr a postavit se k tomu,“ zdůraznil Antoš.

Zároveň uvedl, že Král by měl post prezidenta svazu opustit nejen na základě zveřejněnıch informací o své minulosti, ale také kvůli mizernım vısledkům českého hokeje v porovnání se zbytkem světa. 

„Po sportovní stránce je to opravdu tragédie. Jen poslední rok nám ukázal, že všechny reprezentační vıběry jsou až sedmé na světě, což je oproti době, kdy pan Král ještě nebyl ve funkci, obrovskı ústup,“ dodal.